چالشهای بیمارستان تازه تأسیس باغملک/نوساز بودن دردی را دوا نمیکند

چالشهای بیمارستان تازه تأسیس باغملک/نوساز بودن دردی را دوا نمیکند

تازه ترین ها به نقل از مهر – گروه استان‌ها – فرشاد بندانی ترشکی: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا روزبه‌روز در حال افزایش است و حالا دیگر همه رکوردها نیز پس از چند ماه شرایط به نسبت آرام اما شکسته شد؛ اکنون همه آمار و ارقام می‌گوید که ایران در یکی از سخت‌ترین شرایط ممکن از ابتدای ورود ویروس به کشور به سر می‌برد و همین افزایش مبتلایان و جان‌باختگان بار دیگر ازدحامی را در بیمارستان‌های کشور ایجاد کرده است.

در شهرستان باغملک نیز تعداد مبتلایان به‌شدت در حال افزایش است و امکانات بیمارستانی جواب‌گوی این تعداد مراجعه‌کننده نیست؛ همچنین بیمارستان تازه تأسیس شهید طباطبایی از امکانات اولیه نیز محروم است و بیماران را مجبور می‌کند که خطرات جاده را به جان بخرند و برای انجام امور درمانی به شهرستان‌های مجاور بروند.

تنها بیمارستان باغملک

یکی از شهروندان باغملکی به تازه ترین ها به نقل از مهر می‌گوید: مشکلات بیمارستان شهید طباطبایی باغملک با وجود نوساز بودن ساختمان آن اما کماکان به قوت خود باقی است؛ امکانات و متخصص‌های لازم در آن بسیار محدود یا اصلاً وجود ندارد و مردم این شهرستان نمی‌توانند به کم‌ترین حق خود در زمینه درمان برسند.

وی ادامه داد: ۳۰ سال پیش برای انجام سی‌تی‌اسکن به خارج از شهرستان مراجعه می‌کردیم و امروز نیز با وجود این بیمارستان نوساز اما باید همان راه قبلی را برویم.

این شهروند باغملکی گفت: انتظار مردم از نماینده مجلس، فرماندار و مسئولان شبکه بهداشت در شهرستان ارتقای واقعی و کیفی تنها بیمارستان موجود در شهر باغملک است که نتوانسته رضایت مردم را جلب کند و نبود امکانات و نبود پزشک باعث نارضایتی مردم این شهرستان شده است.

راه‌اندازی دستگاه سی‌تی‌اسکن تا هفته آینده

«کرامت جاودان زاده» رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باغملک در گفت‌وگو با تازه ترین ها به نقل از مهر بیان کرد: دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان باغملک به قطعاتی نیاز داشت که از شرکت ژاپنی سازنده دستگاه وارد کشور شده است و بیشتر کارهای گمرکی و ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) تهران انجام شده و هفته آینده این دستگاه در این بیمارستان راه‌اندازی می‌شود.

3747325 - چالشهای بیمارستان تازه تأسیس باغملک/نوساز بودن دردی را دوا نمیکند

وی با بیان اینکه پزشک‌های عمومی به‌طور شبانه‌روزی در اورژانس این بیمارستان در حال خدمات‌رسانی هستند، ادامه داد: در این بیمارستان عمومی در حال حاضر متخصصان جراحی عمومی، اطفال، زنان، بیهوشی، گوش و حلق و بینی، داخلی و رادیولوژیست وجود دارد که در حال ارائه خدمات درمانی به مراجعه‌کنندگان هستند.

جاودان زاده با اشاره به اینکه یک دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس بیمارستان اضافه شد، تصریح کرد: با هدف نوسازی ناوگان بیمارستان باغملک یک دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر مجهز به تجهیزات کامل پزشکی به ناوگان اورژانس این شهرستان اضافه شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان باغملک گفت: این اقدام در راستای افزایش کیفیت خدمات و سهولت در اعزام بیماران بیمارستانی و بین بیمارستانی صورت گرفته است و تقویت ناوگان اورژانس پیش بیمارستانی و بین بیمارستانی از برنامه‌های این مجموعه است.

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، ویروس کرونا همچنان در کشور جولان می‌دهد که ازاین‌رو از مسئولان خوزستانی به‌خصوص بخش بهداشت و درمان انتظار می‌رود که در راستای تقویت تجهیزات تنها بیمارستان شهرستان باغملک اقداماتی را انجام دهند.