چشم امید سهراب و کیانوش به کسب سهمیه المپیک در کلمبیا

چشم امید سهراب و کیانوش به کسب سهمیه المپیک در کلمبیا

به گزارش مهر، رقابتهای وزنه برداری قهرمانی آسیا در حالی به میزبانی شهر تاشکند ازبکستان در جریان است که این میدان آسیایی یکی از مراحل گزینشی المپیک نیز محسوب می‌شود. در همین راستا سهراب مرادی و کیانوش رستمی به عنوان قهرمانان جهان و المپیک، در این مسابقات به روی تخته رفتند تا بتوانند سهمیه المپیک ۲۰۲۱ توکیو را کسب کنند.

هر چند این دو وزنه‌بردار عنوان کشورمان توانستند در این مسابقات به مدال برسند اما باز هم نتوانستند به امتیازات لازم برای کسب سهمیه المپیک دست یابند و سرنوشت حضورشان در این آوردگاه بزرگ به اما و اگر رسید.

کیانوش رستمی در مسابقات قهرمانی آسیا در دسته ۸۹ کیلوگرم به روی تخته رفت و در نهایت به مدال نقره یکضرب، مدال نقره دوضرب و طلای مجموع رسید.

سهراب مرادی هم که مدتها درگیر مصدومیت و جراحی و گذراندن دوران نقاهت و تمرینات ویژه بود در دسته ۹۶ کیلوگرم وزنه زد. او در این مسابقات به مدال برنز یکضرب و مدال نقره دوضرب و مجموع رسید و همچون کیانوش، دستش از سهمیه المپیک کوتاه ماند.

به هر حال تنها امید این دو وزنه بردار عنوان‌دار جهان و المپیک برای رسیدن به المپیک توکیو، وزنه زدن در مسابقات گزینشی کلمبیا و جمع آوری امتیازات لازم برای کسب سهمیه المپیک است. هر چند سهراب و کیانوش کار سختی را پیش رو دارند، اما آنها همچنان امیدوارند اواخر ماه جاری عملکرد بهتری نسبت به قهرمانی آسیا داشته باشند و به جمع مسافران المپیک ملحق شوند.