چنین رفتارهایی در فرهنگ مردم تبریز نیست/ تذکر به کاپیتان پرسپولیس

چنین رفتارهایی در فرهنگ مردم تبریز نیست/ تذکر به کاپیتان پرسپولیس

محمد برزگر در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دیدار پرسپولیس و تراکتور که به دلیل پرتاب سنگ و اشیا از سوی هواداران منتسب به تیم تبریزی نیمه کاره ماند گفت: صحبت از یک فوتبال فنی نمی‌کنیم، بلکه شاهد جنگی غیرمنتظره از سوی عده اندکی که تیشه به ریشه فرهنگ آذربایجان می‌زدند، بودیم.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس افزود: آذری‌ها را خیلی خوب می‌شناسم و دوستان بسیاری دارم که ترک زبان هستند اما هرگز در تفکرات آنها چنین اتفاقاتی جایی نداشت. رفتار روز بازی پرسپولیس و تراکتور نه تنها غیرورزشی بلکه غیرانسانی بود. خدا به تمام اعضای دو تیم رحم کرد که اتفاق بدی رخ نداد.

او درباره واکنش امید عالیشاه به پرتاب سنگ که از سوی کاپیتان پرسپولیس تکرار شد تاکید کرد: فشار بسیار زیادی روی بازیکن می‌آید اما قبول دارم نباید چنین رفتاری از سوی عالیشاه رقم می‌خورد، بازیکن حرفه ای در چنین بحران‌هایی باید خودش را نشان دهد. همانطور که نمی‌توان رفتار عده‌ای از هواداران تراکتور را درک کرد باید به عالیشاه هم تذکر داد که باعث آرامش شود.

برزگر تاکید کرد: کمیته انضباطی بارها درباره چنین اقداماتی حکم صادر کرده اما تمام این مسائل نشان می‌دهد کافی نبوده که باعث می‌شود بازی در شهر بافرهنگی مثل تبریز چنین حاشیه‌هایی را به همراه داشته باشد.

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: کمیته انضباطی باید هر چه زودتر تکلیف نتیجه این دیدار و اتفاقات حاشیه‌ای که در آن رخ داده است را مشخص کند تا شاید اندکی از شوک هواداران فوتبال در ایران کاسته شود.

منبع : مهر