چه کسانی در بورس پولدار می شوند | آشنایی با یادگیری و سرمایه گذاری در بورس

چه کسانی در بورس پولدار می شوند | آشنایی با یادگیری و سرمایه گذاری در بورس

آشنایی با بازار بورس

بورس یکی از بازارهای مالی هیجان انگیز و جذاب در بین عموم مردم است که در چند وقت اخیر به دلیل رشد بسیار زیادی که داشته است، موفق به جذب افراد با سنین مختلف شده است. در این مقاله قصد داریم در مورد اقداماتی که باعث موفقیت سرمایه گذاری در بورس می شوند، صحبت کنیم.

اولین قدم

قطعا داشتن حداقل اطلاعات و آگاهی در مورد این بازار از واجبات حضور در بورس می باشد. تجربه افراد نشان داده است که در اکثر مواقع افرادی که با شنیدن اخبار و هیجانات مقطعی تصمیم به سرمایه گذاری و خرید سهام می کنند، متاسفانه سرمایه خود را از دست می دهند.

دومین قدم

برای اینکه بتوانیم در بازر بورس اوراق بهادار ایران سهم خرید و فروش کنیم باید حتما در سامانه سجام ثبت نام کرده و کد بورسی دریافت کنیم.

سومین قدم

انتخاب یکی از کارگزاری های فعال را به دلخواه انتخاب می کنیم و از طریق آن و پنل کاربری که به شخص اختصاص داده می شود، بصورت روزانه سهم های خود را بررسی و خرید و فروش سهام را انجام می دهیم.

این افراد در بورس پولدار می شوند.

همانطور که در ابتدای مقاله عنوان شد، متاسفانه و یا خوشبختانه حضور در بازارهای مالی در کشور ما بدون هیچ حد و مرزی و محدودیت برای همه افراد در هر سن و جایگاه و سطح آگاهی امکان پذیر است.

این موضوع می تواند بسیار خطرناک باشد و با انجام یک خرید سهم اشتباه و یا حتی یک فروش نابجا منجربه از دست رفتن تمام سرمایه زندگی فرد شود.

دیدن و شنیدن نمونه های بسیار زیادی از این اتفاقات و شکست ها باعث شده است که با اطمینان صد در صدی اینجا عنوان کنیم که حضور در بازار بورس بدون علم و آگاهی و تسلط بر دانش بورس به سرعت باعث نابودی سرمایه و پول شما خواهد شد.

حالا باید چکار کرد؟

هر شخص با هر سطح از درآمد و سرمایه علاقه دارد که سرمایه خود را افزایش دهد و به سود برسد. وجود بازارهای مالی بسیار زیاد برای افراد این سردرگمی را به دنبال دارد که بالاخره کدام بازار سود دهی بیشتری دارد.

اشخاصی که دانش و مهارت کافی را درهر یک از بازارها دارند، موضوع بحث ما نیستند. این مطالب برای آن دسته از افرادی عنوان می شود که به تازگی قصد سرمایه گذاری دارند. نکته کلیدی و بسیار مهم بدست آوردن حداقل دانش بورسی می باشد.

شرط ورود به بازار بورس

باید در همین ابتدا گفت که متاسفانه هیچ پیش شرطی برای ورود به بورس و دیگر بازارهای مالی وجود ندارد. ولی ما با توجه به تجربه بیش از بیست سال حضور در این بازار همواره تاکید داریم که مهمترین شرط ورود داشتن دانش و مهارت کافی در این زمینه می باشد. که این امر خوشبخاته در سال های اخیر با بالا گرفتن تب بورس در بین مردم موسسات و آموزشگاه ها بصورت حضوری و آنلاین اقدام به آموزش صفرتا صد بورس به افراد مبتدی نموده اند.

image eace85d54444c77b88b1ab50b54e65d0e32346d3 - چه کسانی در بورس پولدار می شوند | آشنایی با یادگیری و سرمایه گذاری در بورس

آموزش و یادگیری بورس

رمز موفقیت شما در هر مسئله ای قطعا داشتن دانش و تسلط بر آن کار می باشد. اگر قصد سرمایه گذاری در بورس را دارید، توصیه ما به شما حضور در کلاس های آموزش بورس برای مبتدیان می باشد. چرا که در این کلاس ها شما نگران هیچ موضوعی نخواهید بود. همه چیز از ابتدایی ترین نکته ها تا تخصصی ترین مسائل بیان می شوند.

با گذراندن پکیج های آموزش بورس و حتی حضور در برخی کلاس های رایگان آموزش بورس سرآمد شما به راحتی می توانید تا حدی با مفاهیم آشنا شوید. قطعا این آموزش ها به شما کمک می کنند بتوانید در خرید و فروش سهم ها با مدیریت هیجانات تصمیم های منطقی و درست اتخاذ کنید.

برای سرمایه گذاری در بورس با دانش و تخصص در این زمینه است که می توانید مانند بسیاری افراد موفق در بورس هم سرمایه اولیه خود را حفظ کنید و هم اینکه افزایش سرمایه داشته باشید.

چرا باید دانش بورسی داشته باشیم؟

در چند وقت گذشته اخبار وحواشی جامعه این موضوع را به مردم القا میکرد که بازدهی بورس از دلار و طلا و سکه بیشتر است و خیلی‌ها که بدون آموزش بورس می‌خواهند وارد بازار سهام شوند، فکر می‌کنند که پولشان را در بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند و سر ماه حداقل ۲۰ درصد به سرمایه‌شان اضافه می‌شود. وقتی هم که قیمت سهام شان کاهش پیدا می‌کند، به‌صورت هیجانی سهام شان را به فروش می‌رسانند، بدون اینکه آینده را در نظر بگیرند.

اما اگر این افراد با مفاهیم پایه‌ای بورس آشنا باشند، حداقل می‌دانند که بورس به این راحتی‌ها نیست. آموزش بورس کمک می‌کند تا افراد در بالا و پایین‌های بازار سرمایه آگاهانه تصمیم بگیرند و با رفتارهای هیجانی سرمایه و پولشان را به خطر نیندازند.

توصیه مهم

یک توصیه بزرگ که به شما داریم این است که آموزش بورس یک مسیر طولانی است که باید با همتی بلند پا به این مسیر بگذارید. اگر هدف نهایی شما رسیدن به موفقیت و کسب سود و افزایش سرمایه می باشد، باید در ابتدای امر صبور باشید تا تمامی مراحل آموزش را به خوبی طی کنید و سپس با خیالی آسوده و تکیه بر دانش کسب شده اقدام به فعالیت در بورس نمایید.