ژاوی: بازی گروهی بارسلونا جای پیشرفت دارد/ نباید خودمان را گول بزنیم؛ مدعی قهرمانی نیستیم

ژاوی: بازی گروهی بارسلونا جای پیشرفت دارد/ نباید خودمان را گول بزنیم؛ مدعی قهرمانی نیستیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ژاوی هرناندس سرمربی تیم بارسلونا در مراسم افتتاح یک زمین تمرینی برای فوتبال‌دوستان 6 تا 15 ساله در شهر سانتاندر اسپانیا تأسیس شده است، به سؤالات خبرنگاران درباره برنامه‌های فصل آینده پاسخ داد.

ژاوی در پاسخ به این سؤال که بارسلونا برای فصل آینده چه اهدافی دارد، اظهار داشت: باید در بازی تیمی‌مان ارتقا پیدا کنیم. حملات‌مان را بهتر کنیم و جنگنده‌تر باشیم. فصل گذشته در لیگ قهرمانان کارمان نیمه تمام ماند و امسال با حس انتقام‌جویی می‌خواهیم آن کار را تمام کنیم. این فصل باید کیفیت واقعی‌مان را نشان دهیم. برای این کار انگیزه فراوانی داریم و با ورود بازیکنان جدید‌مان آماده شروعی دوباره هستیم. در فصل جدید باید اول از همه به فکر قهرمانی در لالیگا باشیم. البته بارسلونا شما باید همیشه آماده بردن تمام جام‌ها باشید. من هیجان را دوست دارم و می‌خواهم در فصل جدید برای بردن همه جام‌ها تلاش کنیم. در بارسلونا همیشه از شما انتظار می‌رود که همه چیز را ببرید.

سرمربی بارسلونا در ادامه درباره جدایی دو مهره کهنه‌کار تیم، سرخیو بوسکتس و جوردی آلبا توضیح داد: رفتن آن دو نفر جای خالی بزرگی را در تیم ما ایجاد می‌کند. آنها برای رختکن تیم ما دو مهره تأثیرگذار بودند. البته سرخی روبرتو، تراشتگن و … مانده‌اند که می‌توانند کاپیتان باشند. باید نقش‌هایی جدید برای بازیکنان تعریف کرد. به همین منظور هم می‌خواهیم رأی‌گیری کنیم. اینجا در بارسلونا دموکراسی کامل حاکم است.

اضافه شدن ایلکای گوندوگان به بارسلونا موضوع دیگری بود که ژاوی درباره‌اش صحبت کرد. او اظهار داشت: گوندوگان یک بازیکن چند کاره است. کیفیت‌بازی‌اش از نظر تاکتیکی بالاست و او قهرمان است. او فصل گذشته به عنوان کاپیتان با منچسترسیتی قهرمان اروپا شد. الان هم اگر اینجاست به خاطر این است که خودش ترجیح داد به بارسلونا بیاید. تیم ما هنوز یکسری مهره‌ها را کم دارد. نباید خودمان را گول بزنیم. برای اینکه بتوانیم در بالاترین سطح رقابت کنیم باید تیم را تقویت کنیم.

سرمربی کاتالان‌ها درباره اینکه آیا تیمش در فصل آینده لیگ قهرمانان مدعی قهرمانی خواهد بود عنوان کرد: ما مدعی قهرمانی نیستیم و شانس‌مان برای قهرمانی حتی از دو سال گذشته هم کمتر است. با این وجود، هدف‌‌مان فتح لیگ قهرمانان است و تمام تلاش‌مان را برای کسب این افتخار انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/