کارآیی شوراهای شهر با افزایش تعداد ناظرین مجلس افزایش پیدا خواهد کرد

کارآیی شوراهای شهر با افزایش تعداد ناظرین مجلس افزایش پیدا خواهد کرد

فارس: حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 24 دی ماه 99) در جلسه علنی و در جریان بررسی کلیات طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور به عنوان موافق این کلیات، اظهار داشت: شورای اسلامی شهرها با مشکلات زیادی روبه رو هستند و رسیدگی به مشکلات آنها توسط شورای حل اختلاف زمان زیادی را می برد که تا آن زمان شوراها هم منحل می‌شود و عملا با انبوهی از مشکلات مواجه خواهیم شد. 

وی افزود: برخی نمایندگان به کمبود نظارت مجلس در طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور اشاره کرده‌اند در حالی که نظارت مجلس در این طرح از 2 نماینده به 3 نماینده افزایش پیدا کرده و شورایعالی استانها از 3 نفر به 2 نفر کاهش پیدا کرده است.

دهمرده گفت: اصلاح موادی از قانون انتخابات شوراها بسیار قوی بوده و باعث می شود کارآیی شوراها افزایش پیدا کرده و وظایفشان را به خوبی انجام دهند.

نماینده زابل در مجلس تصریح کرد: در اصلاحیه طرح قانون انتخابات شوراها افراد دیگری به مجموعه نظارت بر شوراها اضافه شده‌اند تا اطاله رسیدگی به مشکلات شوراها کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/