کاراته گزینشی المپیک| علیپور حذف شد/ سهمیه‌های کومیته ایران افزایش نیافت

کاراته گزینشی المپیک| علیپور حذف شد/ سهمیه‌های کومیته ایران افزایش نیافت

به گزارش تسنیم، روز دوم از مسابقات کاراته گزینشی المپیک توکیو از صبح امروز(شنبه – 22 خرداد ماه) در پاریس آغاز شد و رزیتا علیپور نماینده  کاراته کشورمان با شکست مقابل کاراته‌کایی از مراکش از دور مسابقات کنار رفت و در حسرت کسب سهمیه المپیک باقی ماند.

رزیتا علیپور در مسابقات وزن 61- کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف کریستینا گارسیا فررا از اسپاینای رفت و به برتری 3 بر صفر دست یافت.

او در مرحله سوم رودروی بتسیام سادینی از مراکش قرار گرفت و با نتیجه 2 بر یک مغلوب حریف خود شد اما با توجه به صعود حریف خود به دیدار نهایی فرصت حضور در جدول شانس مجدد را کسب کرد.

علیپور در نخستین دیدار خود در جدول شانس مجدد به مصاف میشله فونسکا رومرو از پورتوریکو رفت و با عملکردی ضعیف مقابل حریف خود 4 بر صفر مغلوب شد و از دور مسابقات کنار رفت.

با حذف رزیتا علیپور، کار نمایندگان کومیته کشورمان در مسیر کسب سهمیه المپیک با کسب 4 سهمیه المپیک توکیو توسط بهمن عسگری، سجاد گنج‌زاده، حمیده عباسعلی و سارا بهمنیار به پایان رسید. از ساعاتی دیگر ابوالفضل شهرجردی در مرحله نهایی دوره‌ای مسابقات کاتا به مصاف رقبای خود خواهد رفت تا برای کسب سهمیه تلاش کند تا کاتای ایران نیز شانس حضور در المپیک توکیو را داشته باشد.

انتهای پیام/