کارکنان دستگاه قضائی باید رفتار مناسب و حُسن خلق داشته باشند

کارکنان دستگاه قضائی باید رفتار مناسب و حُسن خلق داشته باشند

به گزارش مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق، رئیس دیوان عدالت اداری، در نطق پیش از دستور اولین حضورش در جلسه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری، ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) به ذکر حدیثی (إِنْ‏ أَحْسَنَ‏ الْحَسَنِ‏، الْخُلُقُ‏ الْحَسَنُ) از آن حضرت پرداخت و گفت: مهمترین حُسن ها اخلاق نیکو است و از مهمترین خصوصیات و لازمه فعالیت در دستگاه قضائی می‌باشد.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه حجم زیاد پرونده‌ها و تعداد مراجعات در دستگاه قضائی، موجب افزایش خستگی کارمندان می‌شود، تاکید کرد: این حجم از کار نباید موجب بد رفتاری کارمندان با مراجعین باشد چرا که همان طور که قانون مهم است اخلاقیات هم مهم است و نباید موجبات نارضایتی مردم از دستگاه قضائی شود.

حجت الاسلام و المسلمین مصدق مشارکت را لازمه مدیریت در دستگاه قضائی دانست و افزود: بدون همکاری و مشارکت همه پرسنل قضایی و اداری امکان مدیریت وجود ندارد و باید مشکلات را جویا شد و راهکارهای مناسبی با همفکری و مشارکت برای آن اتخاذ کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری در پایان به تسریع در رسیدگی به پرونده‌های هیأت عمومی تاکید کرد و گفت: خروجی جلسات هیأت عمومی را باید طوری هدایت کنیم که در راه رضای خدا و حل مشکلات مردم باشد.