کاهش عرضه در بورس/ ۲۰۳ نماد مثبت شدند

کاهش عرضه در بورس/ ۲۰۳ نماد مثبت شدند

به گزارش خبرنگار مهر، شاخص کل بورس امروز وضعیت بهتری نسبت به روزهای قبل داشته و تنها ۲ هزار واحد ریزش داشته است.

در ۲ ساعت و ۲۸ دقیقه‌ای که از بازار می‌گذرد ارزش معاملات خرد عدد ۲,۳۲۵ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین هفتگی، ۱۲ درصد و نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین ماهانه ۳۳ درصد کاهش داشته است.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی به ارزش ۱,۸۶۸ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای نهمین روز متوالی با ثبت رقم ۱۸۹ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این در حالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۹۴۹ میلیارد تومان ورود نقدینگی حقیقی به این صندوق‌ها است. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد ۳ میلیارد تومان خروج نقدینگی بوده‌اند.

ارزش صف‌های خرید ۱۹۱ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۰ میلیارد تومان افزایش داشته است.
این در حالی است که ارزش صف‌های فروش هم با افزایش ۴۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۴۸۹ میلیارد تومان قرار دارد.

تا این لحظه بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۲۵۴ میلیارد تومان به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های شیمیایی با ارزش معاملات ۱۹۲ میلیارد تومان و سرمایه گذاری‌ها با ارزش معاملات ۱۶۷ میلیارد تومان قرار دارند.

گروه اطلاعات و ارتباطات با ارزش معاملات ۸۰ میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه سیمانی با ارزش معاملات ۱۲۰ میلیارد تومان و گروه سایر واسطه‌گری‌ها با ارزش معاملات ۳۶ میلیارد تومان قرار دارند.