کاهش فرصت‌ شغلی در انگلیس، 2 برابر زمان رکود اقتصادی بزرگ

کاهش فرصت‌ شغلی در انگلیس، 2 برابر زمان رکود اقتصادی بزرگ

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-24

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل تازه ترین ها به نقل از بلومبرگ، انگلیس طی ماه‌های آینده بیش از دو برابر زمان رکود پس از بحران مالی بزرگ 1929، فرصت‌های شغلی را از دست خواهد داد و این نشان دهنده چشم انداز تیره بازار کار این کشور است.

به گفته تحلیلگران موسسه مطالعات کاریابی انگلیس، حدود 450 هزار فرصت شغلی در پاییز از دست می رود. این اطلاعات بر اساس آمارهایی است که به بخش خدمات ورشکستگی دولت این کشور داده شده است که بر اساس آن، کارفرمایان در صورت تعدیل 20 فرصت شغلی، باید فرم ورشکستگی پر کنند.

این ارقام  یادآور مشکلات پیش روی کسب و کارها پس از ماه ها محدودیت برای مهار شیوع کروناست.

پایان حمایت دولت در پرداخت حقوق و دستمزدها احتمالا موجی از تعدیل فرصت‌های شغلی به راه خواهد انداخت و شدیدترین رکود اقتصادی در قرن برای انگلیس را تشدید خواهد کرد.

ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس با افزایش درخواست ها از سوی گروه‌های صنعتی و قانون‌گذاران برای تمدید برنامه مرخصی اجباری مواجه است که طبق آن 80 درصد دستمزد 9.6 میلیون کارگر انگلیسی توسط دولت پرداخت می‌شود. این برنامه قرار است آخر ماه آینده به پایان برسد.

با این حال، هزینه های سنگین ناشی از این اقدامات سبب شده است که بدهی دولت انگلیس برای نخستین بار به بیش از 2 تریلیون پوند (2.6 تریلیون دلار) برسد.

اندی هالدن، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس با پایان یافتن این برنامه حمایتی موافق است و می‌گوید، ادامه این برنامه می‌تواند بازسازی مورد نیاز اقتصاد انگلیس را به تاخیر بیندازد.

انتهای پیام/ب