کاهش ۸۰ درصدی ابتلا به کرونا با زدن ماسک و عدم برگزاری دورهمی ها

کاهش ۸۰ درصدی ابتلا به کرونا با زدن ماسک و عدم برگزاری دورهمی ها

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-02

آبتین حیدرزاده در گفتگو با مهر با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۰ بیمار مشکوک با علائم کرونا در استان شناسایی شده است، افزود: از این تعداد ۷۰ نفر به صورت سرپایی خدمات درمانی دریافت کردند.

وی با بیان اینکه ۶۰ بیمار کرونایی نیز در مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند، گفت: در مجموع ۴۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های سراسر استان گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه به شرایط بد بیش از ۹۰ بیمار کرونایی اشاره و اضافه کرد: قطعاً همکاری و مشارکت همه شهروندان در قطع زنجیره انتقال این ویروس در استان گیلان کمک خواهد کرد.

وی با اشاره به آغاز اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در سطح کشور و استان گیلان، تصریح کرد: بررسی‌ها نشان دهنده همکاری اصناف با ستاد مبارزه با کرونا در تعطیلی واحدهای صنفی است.

حیدرزاده با بیان اینکه امروز شهروندان نیز باید با مشارکت و تعطیلی کامل دورهمی ها به قطع زنجیره کرونا کمک کنند، بیان کرد: زدن ماسک و عدم خروج از خانه در موارد غیر ضروری باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه محدودیت‌های کرونایی به تنهایی نمی‌تواند کمکی به کاهش میزان ابتلاء یا انتقال ویروس کرونا داشته باشند و تنها ۳۰ درصد از میزان ابتلاها کاهش می‌یابد، گفت: اگر در کنار رعایت محدودیت‌ها زدن ماسک و عدم برگزاری دورهمی های خانوادگی نیز رعایت شود بیش از ۸۰ درصد ابتلاها در استان گیلان کاهش یافته و به عدد تک رقمی خواهیم رسید.