کاهش 34 درصدی ترافیک جاده‌ها در شبانه روز گذشته/برف و باران در جاده‌های 16 استان

کاهش 34 درصدی ترافیک جاده‌ها در شبانه روز گذشته/برف و باران در جاده‌های 16 استان

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-09-02

ایمان محرابی نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌ها‌، اظهار داشت: بر اساس اطلاعات‌ کسب شده از دوربین‌های نظارت تصویری و بیش از 2250 دستگاه سامانه ترددشمار برخط، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

* کاهش 34 درصدی ترافیک جاده ها در شبانه روز گذشته

وی افزود: کل تردد ثبت شده در شبانه‌روز گذشته در جاده‌ها‌ بر اساس رصد آخرین اطلاعات دریافتی از 2239 دستگاه ترددشمار جاده ای نسبت به روز قبل 34.1 درصد کاهش نشان می دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه ها 20.4 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4 صبح ثبت شد.

* تردد روان در محورهای تهران-شمال

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها اظهار کرد: دوربین‌‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت در مسیر رفت و برگشت نشان می‌دهد.

* برف و باران در جاده های 16 استان

محرابی نیا تأکید کرد: رانندگان برای تردد در محورهای کوهستانی و برفگیر کشور حتما زنجیر چرخ همراه داشته باشند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه بارش برف و باران و در آزادراه های تهران – شمال و قزوین – رشت بارش باران داریم.

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها با اشاره به بارش برف و باران در برخی از محورهای استان های اردبیل، البرز، تهران، مازندران، خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان، تصریح کرد: در حال حاضر بارش باران در برخی از محورهای استان های اصفهان، زنجان، سمنان، فارس، قم، چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویراحمد،گیلان و یزد داریم.

‌* آزادراه کرج-تهران پرترددترین جاده کشور در شبانه روز گذشته

محرابی نیا گفت: بیشترین تردد‌ در شبانه‌روز گذشته در آزادراه کرج-تهران ثبت شد و پس از آن آزادراه‌ تهران-کرج و آزادراه‌  کرج-قزوین پرترددترین جاده کشور بود.

* 7 جاده به دلیل کاهش ایمنی مسدود است

مسوول سالن عملیات مرکز مدیریت راه ها تصریح کرد: در حال حاضر جاده شهداد – نهبندان، جاده رامیان-اولنگ-شاهرود، جاده شمشک-دیزین، محور‌‌ خرم‌آباد – پلدختر، محور فرعی سی سخت-پادنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و جاده قزوین – همدان در کیلومتر 110 به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.

محرابی نیا یادآور شد: در حال حاضر محور فرعی گنج نامه – تویسرکان در استان همدان به علت بارش برف مسدود است و تردد از محور جایگزین همدان – جوکار – تویسرکان و همدان – اسدآباد – تویسرکان انجام می‌شود.

انتهای پیام/ب