کرونا همچنان در گیلان فعال است/ کاهش آمار نشان پایان بیماری نیست

کرونا همچنان در گیلان فعال است/ کاهش آمار نشان پایان بیماری نیست

آبتین حیدرزاده در گفتگو با مهر به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره و با بیان اینکه نخستین تست سی پی آر ۱۲ فرد مشکوک به کرونایی انگلیسی منفی بوده است، گفت: بر اطمینان بیشتر یک تست دیگر نیز انجام شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: با توجه به هزینه بر بودن آزمایش تست کرونای انگلیسی و نبود امکانات آن در حال حاضر در استان تست‌ها برای دریافت جواب به تهران ارسال می‌شود.

وی با اشاره به روند سینوسی ابتلاء به کرونا در استان گیلان، گفت: در برخی از روزها شاهد کاهش آمارها و در برخی روزها دیگر شاهد افزایش آمارها هستیم که این معنای دقت و عدم دقت شهروندان در رعایت دستور العمل های بهداشتی است.

حیدرزاده با بیان اینکه در شبانه روز گذشته شاهد کاهش آمارها بوده ایم، اضافه کرد: ۶۲ بیمار جدید کرونایی نیازمند به بستری در مراکز درمانی استان گیلان شناسایی شدند.

وی بر ضرورت رعایت دستور العمل های بهداشتی از سوی شهروندان نیز تأکید کرد، افزود: تنها راهکار مقابله با کرونا قبل از واکسیناسیون سراسری رعایت دستور العمل ها، شستن مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و عدم تردد غیر ضرور و حضور در دورهمی ها است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در مجموع ۳۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، ادامه داد: متأسفانه حال ۷۷ بیمار وخیم است

وی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا بیش از ۳۲ هزار گیلانی با علائم مشکوک در مراکز درمانی بستری شدند، گفت: از این تعداد ۲۷ هزار و ۲۳۸ نفر معادل ۸۴.۵ درصد از این بیماران بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شدند.