کلاسهای حضوری بارعایت مسایل بهداشتی اولویت نظام تعلیم و تربیت است

کلاسهای حضوری بارعایت مسایل بهداشتی اولویت نظام تعلیم و تربیت است

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-25

به گزارش تازه ترین ها، ابراهیم محمدی ظهر سه شنبه در بازدید از مدارس منطقه انزل ارومیه با تاکید بر اینکه تداوم آموزش به شکل حضوری و غیر حضوری با قوت پیگیری می‌شود، افزود: آموزش حضوری، شبکه‌های تلویزیون، بستر برنامه شاد و ارائه جزوات آموزشی به عنوان روش‌های مختلف آموزشی در شرایط مختلف در این استان در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه سلامت دانش‌آموزان همواره الویت نظام تعلیم و تربیت کشور است، تاکید کرد: حضور دانش آموزان در مدارس اختیاری بوده و به شکل گروه بندی شده و با هدف کاهش تراکم کلاسی در مدارس حضور می‌یابد و مابقی آموزش به صورت غیر حضوری از طریق سایر روش‌های همچون شبکه شاد و رسانه ملی ارائه می‌شود.
محمدی افزود: سال تحصیلی جدید با حضور بالغ بر ۶۱۸ هزار دانش آموز آذربایجان غربی در پنج هزار و ۸۰ مدرسه، آغاز شد، امسال ۳۶ هزار معلم و فرهنگی آذربایجان غربی نیز آموزش حضوری و غیر حضوری دانش آموزان را بر عهده دارند و که ۶۴ هزار دانش آموز پایه اول و ۵۲ هزار دانش آموز پایه هفتم در سطح استان مشغول تحصیل خواهند بود.
مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: با بروز بیماری کرونا، بخش اعظم برنامه‌های تربیتی در بستر فضای مجازی اجرا می‌شود اما بسیاری از برنامه‌های آموزش و پرورش و بویژه برنامه‌های تربیتی مستلزم حضور دانش آموزان است و باید تدابیری اندیشه شود که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه تربیتی مغفول نماند.
وی با بیان اینکه راهبری فوریت‌های مراقبتی دانش آموزان توسط مدیران آموزش و پرورش مناطق امری حیاتی است، ادامه داد: تمامی ارکان آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی نقش آفرین هستند، در این راستا کمیته فوریت‌های مراقبتی باید با تعامل همه جانبه بخش‌های مرتبط اعم از حراست، بازرسی و مشاوره تشکیل شود.