کلیات درآمدی لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران تصویب شد

کلیات درآمدی لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران تصویب شد

به گزارش خبرنگار شهری فارس: کلیات درآمدی لایحه بودجه 1400 شهرداری تهران امروز در صحن شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت و اعضای شورا نظرات‌شان را در این زمینه مطرح کردند.

حجت نظری، محمدجواد حق‌شناس و الهام فخاری از جمله مخالفان کلیات درآمدی لایحه بودجه 1400 شهرداری بودند و این افراد اعتقاد داشتند که شهرداری در اجرای برنامه‌ها در سال آینده به دلیل مشکلاتی که در بودجه وجود دارد با دغدغه و اختلال مواجه خواهد شد.

در کلیات درآمدی لایحه بودجه 1400 درآمدهای شهرداری شامل درآمدهای ناشی از عوارض عمومی، درآمدهای ناشی از عوارض اختصاصی، بهای خدمات و درآمدهای مؤسسات انتفاعی شهرداری، درآمدهای حاصل از وجوه و اموال شهرداری و کمکی‌های اعطایی دولت و سازمان‌های دولتی وجود داشت.

همچنین اعانات کمک‌های اهدای و داریی منابع حاصل از دارایی‌ سرمایه‌ای، ماده 101 قانون شهرداری، فروش اموال غیرمنقول، فروش اموال منقول، فروش سرقفلی و منابع حاصل از واگذاری دارایی مالی، وام‌های دریافتی و انواع اوراق و اسناد و سهام از دیگر درآمدهایی است که برای شهرداری تهران در سال 1400 در نظر گرفته شده و در مجموع این رقم بیش از 48 هزار میلیارد تومان بود.

سرانجام کلیات درآمدی لایحه بودجه 1400 شهرداری با 16 رأی موافق به تصویب رسید.

انتهای پیام/