کلیسای انگلیس سهام نفتی خود را فروخت

کلیسای انگلیس سهام نفتی خود را فروخت

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-07-20

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل تازه ترین ها به نقل از راشاتودی، صندوق مستمری کلیسای بزرگ انگلیس اعلام کرد به خاطر اینکه شرکت بزرگ نفتی اگزون موبیل آمریکا نتوانسته به هدف گذاری خود در کاهش آلایندگی عمل کند تمام سهام خود در این شرکت را این هفته فروخته است.

صندوق مستمری این کلیسا 3.62 میلیارد دلار دارایی داشته و یکی از سهامداران اگزون موبیل بوده که بارها از این شرکت بزرگ نفتی خواسته است تا در باره عملکرد خود در حوزه کاهش آلایندگی گزارش داده و از این شرکت خواسته تا راهکاری را در راستای کاهش آلایندگی فعالیت‌هایش و همچنین محصولات آن بیابد.

سخنگوی صندوق مستمری کلیسای انگلیس گفت از آنجا که اگزون نتوانسته به هدف گذاری خود برای کاهش آلایندگی دست یابد این صندوق تمام سرمایه‌گذاری خود در اگزون را بیرون کشیده است.

در عین حال سه شرکت بزرگ نفتی اروپایی ارائه گزارش درباره فعالیت‌های خود در راستای کاهش آلایندگی را آغاز کرده و متعهد شدند طی سال‌های آینده میزان آلایندگی فعالیت ها و تولیدات خود را کاهش دهند.

اگزون موبیل تاکنون این کار را نکرده و همین امر اعتراض  برخی سهامداران آنها را در پی داشته است.

به عنوان مثال شرکت بلک راچ، که یکی از سهامداران اگزون است مدت‌هاست تلاش می‌کند تا شرکت‌های اگزون موبیل و شورون را بر آن دارد که در زمینه فعالیت‌های خود برای کاهش آلایندگی با شفافیت بیشتری عمل کنند.

انتهای پیام/