کنگره آنلاین AFC با حضور اینفانتینو برگزار شد/ شیخ سلمان: تقویم رقابت‌ها و آیین‌نامه بازیکنان خارجی تغییر می‌کند

کنگره آنلاین AFC با حضور اینفانتینو برگزار شد/ شیخ سلمان: تقویم رقابت‌ها و آیین‌نامه بازیکنان خارجی تغییر می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سی‌ویکمین کنگره کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) امروز (شنبه) با حضور مدیران کمیته‌های این کنفدراسیون و رؤسای فدراسیون کشورهای مختلف، به صورت آنلاین برگزار شد.

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه رئیس AFC در این نشست اظهار داشت: از طرف خانواده فوتبال آسیا، از صمیم قلب به الهلال بابت ارائه نمایشی فوق‌العاده در لیگ قهرمانان آسیا، قهرمانی در این رقابت‌ها و کسب دستاوردی تاریخی تبریک می‌گویم. برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ضروری بود که نشان بدهیم فوتبال آسیا آماده بازگشت است و این موضوع، بدون حمایت و فداکاری فدراسیون‌ها انجام نمی‌شد.

وی با تشکر از کشورهای میزبان تورنمنت‌های تجمیعی قاره آسیا، به افزایش سهمیه خارجی بازیکنان لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و گفت: خوشحالم که تأیید کنم مسابقات AFC همچنان متحول می‌شود. تغییراتی در آیین‌نامه استفاده از بازیکنان خارجی و تقویم رقابت‌ها صورت می‌گیرد که این موضوع، بخشی از استراتژی ما برای پیشرفت خواهد بود. سال‌هایی تعیین‌کننده پیش رو داریم و تغییرات رو به رشدی خواهیم داشت.

«حالا نوبت آسیاست.»، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا ضمن بیان این جمله تصریح کرد: AFC مصمم است به پیشرفت فنی، مالی و مدیریتی خود ادامه دهد. ما بیشترین هواداران را در جهان داریم و همچنان پیشرفت می‌کنیم. 20 سال پس از میزبانی کره جنوبی و ژاپن، میزبانی جام جهانی 2022 بهترین گواه برای پیشرفت آسیا و گام‌های بزرگی است که با یکدیگر برداشته‌ایم.

همچنین جانی اینفانتینو رئیس فیفا نیز به صورت آنلاین در این نشست حضور یافت و اظهار داشت: قهرمانی الهلال را به این تیم تبریک می‌گویم. همچنین باید بگویم آماده‌سازی بزرگی همچون جام جهانی 2022 ندیده‌ام و اکنون همه ورزشگاه‌ها آماده مسابقات هستند.

در این نشست از فدراسیون‌ها درخواست شد که میزبان بودجه کنفدراسیون در فصل 22-2021 و صورت‌های مالی حسابرسی شده در دسامبر سال 2020 را تأیید یا رد کنند که هر دوی آنها با رأی اکثریت نمایندگان فدراسیون‌ها تأیید شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم