کونته: فتح دربی پیشرفت اینتر را ثابت کرد/ از 2 بازی بعدی‌مان می‌‌ترسم

کونته: فتح دربی پیشرفت اینتر را ثابت کرد/ از 2 بازی بعدی‌مان می‌‌ترسم

به گزارش تسنیم، آنتونیو کونته سرمربی تیم فوتبال اینتر پس از پیروزی 3 بر صفر امروز (یکشنبه) شاگردانش در دربی مقابل تیم میلان در هفته بیست‌و‌سوم سری A ایتالیا به تمجید از شاگردانش پرداخت.

سرمربی اینتر که تیمش با این پیروزی اکنون با 4 امتیاز اختلاف نسبت به میلان رده دومی در صدر جدول قرار دارد، پس از مسابقه به شبکه DAZN گفت: بازیکنانم شایسته تمجید هستند. آنها به خوبی برای این بازی آماده شده بودند و به معنای واقعی کارشان را در زمین بازی درست انجام دادند. بازی زیبایی بود؛ یک دربی با کلی فشار چون هر دو تیم در بالای جدول هستند. من خوشحالم چون برای این بازی به خوبی آماده شده بودیم.توانستیم از موقعیت‌های‌مان برابر یک تیم قوی نهایت استفاده را انجام دهیم. میلان و پیولی هم بابت کارهایی که در این فصل انجام دادند شایسته تمجید هستند. ما می‌خواهیم پیروزی‌مان را به هواداران تقدیم کنیم. خوشامدگویی آنها به ما هنگام ورود به استادیوم، به ما احساس غرور و افتخار داد و در عین حال مسئولیت‌مان را بیشتر کرد.

 

کونته در پاسخ به این سؤال که آیا حالا اینتر را می‌توان مدعی اصلی قهرمانی در سری A دانست، گفت: من از دو بازی بعدی‌مان مقابل جنوا و پارما می‌ترسم. به نظر این دو بازی زمانی است که ما باید ثابت کنیم قدمی دیگر برای حفظ جایگاه‌مان در صدر جدول سری A برداشته‌ایم. جنوا از زمانی که بالاردینی سرمربی این تیم شده فقط یک بازی را باخته است. پارما هم اگرچه دچار مشکل است اما تیم خوبی دارد. این دو بازی به ما خیلی چیزها را درباره دستاوردهایی که می‌توانیم کسب کنیم  خواهند گفت. درابتدای فصل ما مشکلاتی داشتیم اما الان بازی‌ها را زمانی که کارمان گره می‌خورد بهتر مدیریت می‌کنیم. وقتی که رقبای مستقیم‌مان را شکست می‌دهیم، اعتماد به نفس بازیکنان بیشتر می‌شود. برد امروز هم ثابت کرد ما در حال پیشرفت هستیم و باید همین روند را حفظ کنیم. کسب نتایج خوب به بازیکنان برای درک تفکرات من بهتر کمک می‌کند.

کونته در ادامه به ابراز خرسندی از روند پیشرفت کریستین اریکسن و ایوان پریشیچ پرداخت، دو بازیکنی که تا چند ماه پیش به آنها اعتقاد چندانی نداشت.

او عنوان کرد: من باور دارم که یک مربی باید باعث پیشرفت تک‌تک بازیکنانش شود و مفاهیم تاکتیکی‌‌اش را به آنها درست انتقال دهد. ما یک تیم هستیم و در هر دو فاز بازی ایده‌های مشخصی داریم. پیشرفت پریشیچ و اریکسن مایه افتخار من هستند. بارِلا خیلی زود پس از ورودش به اینتر جا افتاد اما سایر بازیکنان به زمان بیشتری نیاز داشتند و اریکسن یکی از آنها بود. او اما الان ایده‌های مرا درک کرده است و پریشیچ هم همینطور است.

فوتبال جهان (/)

انتهای پیام/