کونته: هرگز نخواستم سرود «اینتر دیوانه» را تغییر دهم/ منتظر لطف آتالانتا نیستیم

کونته: هرگز نخواستم سرود «اینتر دیوانه» را تغییر دهم/ منتظر لطف آتالانتا نیستیم

به گزارش تسنیم،  تیم فوتبال اینتر با کسب پیروزی مقابل کروتونه در هفته سی‌و‌چهارم سری A در آستانه کسب عنوان قهرمانی قرار گرفت. مردان کونته که میزبان خود را با نتیجه 2 بر صفر شکست دادند، حالا در صورت باخت آتالانتا در بازی امروزش در خانه ساسولو قهرمان خواهند شد.

آنتونیو کونته سرمربی نراتزوری در پایان این بازی به خبرنگاران گفت: من فکر می‌کنم که نتایج این فصل ما نتیجه یک پیشرفت مداوم از سوی بازیکن تیم در تمامی حوزه از جمله قدرت روانی می‌شود. اکنون چه آنهایی که در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند، چه آنهایی که نیمکت نشین هستند، می‌توانند تیمی سرسخت و قوی را تشکیل دهند. می‌دانم که می‌توانیم نام‌مان را در تاریخ باشگاه اینتر جاودانه کنیم چون عملاً داریم به سلطه‌ای 9 ساله پایان می‌دهیم. این اتفاقی خوشحال کننده است و بازیکنان به خاطرش شایسته تبریک هستند.

من بعد از بازی برابر ورونا به بازیکنانم گفتم که می‌توانند یک روز استراحت کنند و این بار هم همین است. ما نیاز داریم که درکنار خانواده‌های‌‌مان هم وقت بگذارنیم چون این، فصلِ واقعاً فصل فشرده و پرتنشی بود. می‌دانیم که در آستانه قهرمانی هستیم اما نسبت به آن خونسردیم. من فکر نمی‌کنم که درست باشد که بخواهیم قهرمانی‌مان را وابسته به نتیجه تیمی دیگر کنیم. ما به لطف تلاش‌ها و زحمات خودمان آنقدر با تیم‌های پشت سرمان فاصله گرفته‌ایم که لازم نیست از کسی به خاطر اینکه نتیجه‌ای باب میل‌مان می‌گیرد، تشکر کنیم، چون همه چیز هنوز در دست خودمان است.

کونته در پاسخ به این سؤال که آیا قهرمان شدن با اینتر سخت‌تر از آغاز قهرمانی‌‌هایش در یوونتوس بوده، تأکید کرد: هر دوی آنها در شرایطی بسیار سخت رقم خوردند. یادم است که من پس از صعود با اسپتزیا، سرمربی یوونتوس شدم در حالی که یووه فصل قبل از آن هفتم شده بودم و هیچ برنامه‌ای و دورنمایی نداشت. من خوش‌شانس بودم که زمانی که به یوونتوس رفتم، آندره‌آ آنیلی هم به تازگی رئیس باشگاه شد و او هم یک هوادار واقعی بود. ما توانستیم در کنار هم کارهای خارق‌العاده انجام دهیم، چون در ابتدای فصل مطلقاً مدعی قهرمانی نبودیم. با این حال توانستیم میلان خارق‌العاده‌ای که زلاتان و تیاگو سیلوا و … را داشت و اینتری که هنوز بنیان تیم قهرمان سه‌گانه‌اش را داشت، شکست دهیم.

سابقه کونته به عنوان کاپیتان و سرمربی یوونتوس باعث شد که در ابتدا بسیاری از هواداران اینتر نخواهند او هدایت تیم‌شان را برعهده بگیرد. او در این باره هم اظهار داشت: پیوستن به اینتر برای من سخت‌ترین تصمیم بود. شاید خیلی‌های دیگر ترجیح می‌دادند پشت سابقه‌ای که ساخته‌اند پنهان شوند اما به چالش کشیدن خودم را دوست دارم و به همین منظور هم قبول کردم سرمربی اینتر شوم. من برای هر تیمی که کار کنم طرفدارش می‌شوم اما در نهایت طرفدار اصلی تیمی هستم که در این لحظه در آن کار می‌کنم، البته درک می‌کنم که برای من کار سختی است که قلب تمام هواداران اینتر را به دست آورم اما همیشه تمام توانم را برای تیمی که در آن کار کرده‌ام گذاشته‌ام. من واقعاً فکر می‌کنم که این بار خودم را به چالش کشیده‌ام و پاداش آن را با کارهای خارق‌العاده‌ای که تیمم دارد انجام می‌دهد، گرفته‌ام.

خیلی‌ها مدعی شده بودند که کونته فرهنگ اینتر را تغییر داده است اما آیا اینتر هم توانسته فرهنگ کونته را تغییر دهد. او در این باره گفت: اینکه من می‌خواستم سرود اینتر تغییر کند یک دروغ محض است. من سرود اینتر (اینتر دیوانه – Pazza Inter) را دوست دارم چون سرود بامزه و گیرایی است. بنابراین فکر می‌کنم که یک نفر از آن حرف من که گفته بودم تیم‌های قهرمان باید باثبات باشند نه دیوانه، برداشتی دیگر داشته تا اینگونه جلوه دهد که من خواهان عوض کردن سرود اینتر هستم و این هم واقعاً مرا ناراحت کرد، چون من هرگز به خودم جرأت جسارت به سود یک باشگاه را نمی‌دهم. با این حال باید بگویم که در ابتدای کارم در اینتر برایم سخت بود که خودم را با فلسفه بازی این تیم وفق دهم. در حقیقت هرگز هم آسان نخواهد بود. من می‌بینم که خبرنگاران و حتی هواداران منتظر کوچکترین فرصتی هستند تا شروع به منفی‌بافی کنند. من اما از آنها می‌خواهم که مثبت‌اندیش باشند و بیشتر از اینها هوای تیم ما را داشته باشند.

انتهای پیام/