کوک کردن بایدن توسط اوکراین و لهستان برای مقابله با پروژه گازی روسیه

کوک کردن بایدن توسط اوکراین و لهستان برای مقابله با پروژه گازی روسیه

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از اسپوتنیک، وزرای امور خارجه اوکراین و لهستان طی مقاله‌ای که در نشریه پالتیکو چاپ کرده‌اند، از جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا خواسته‌اند تا هر کاری که می‌تواند انجام دهد و جلوی تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 را بگیرد.

در این مقاله ذبیگنیو رائو، و دیمیترو کولبا وزرای امور خارجه لهستان و هلند، روسیه را به تلاش برای افزایش نفوذ در بازار گاز اروپا متهم کرده و اعلام کردند که لهستان و هلند مدت‌هاست که در باره خطرات ساخت خط لوله نورد استریم 2 هشدار داده‌اند. 

آنها مدعی شدند که هشدارهای آنها در کنگره آمریکا شنیده شد و به همین دلیل بود که نمایندگان کنگره تلاش کردند تا جلوی پروژه نورد استریم 2 را بگیرند. این دو وزیر اروپایی در مقاله خود نوشتند که ما از جو بایدن می‌خواهیم تا از تمام ابزارهای خود برای جلوگیری از تکمیل نورد استریم 2 استفاده کند.

آنها در مقاله خود مدعی شدند که آمریکا هنوز نقش برجسته‌ای در این پروژه دارد. وزرای امور خارجه لهستان و اوکراین با رد این ادعا که با توجه به بزرگی و حجم پیشرفت فیزیکی نورد استریم دیگر نمی‌توان جلوی آن را گرفت، گفتند که به سادگی باید جلوی پیشرفت این پروژه گرفته شود و موضوع تکمیل آن فیصله یابد.

انتهای پیام/ب