کیفیت هوای تهران در محدوده قابل قبول قرار گرفت

کیفیت هوای تهران در محدوده قابل قبول قرار گرفت

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز جمعه (۱۲ شهریور ۱۴۰۰) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از کاهش تردد خودروها در روز تعطیل و نیز وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

همچنین در طول روز همراه با رشد ناپایداری جوی بر تندی باد افزوده خواهد شد و شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد، هرچند احتمال گسیل گرد و خاک در مناطق مستعد وجود خواهد داشت.

علاوه براین حضور عوامل کافی در برخی ساعات بعدازظهر سبب تولید آلاینده ازن خواهد شد که به‌تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای مناطق مورد انتظار خواهد بود.

کاهش تندی باد تا صبح روز شنبه (۱۳ شهریور ۱۴۰۰) همراه با افزایش ترافیک صبحگاهی در نخستین روز هفته باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

تداوم این شرایط جوی در طی روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، همچنین با افزایش دما احتمال کاهش کیفیت هوا به دلیل تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق وجود خواهد داشت.

با حاکمیت جو به نسبت آرام و نبود وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی شنبه، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.