گام نخست اجرایی تشکیل تیم والیبال نوجوانان ۱۴۰۱ استارت خورد

گام نخست اجرایی تشکیل تیم والیبال نوجوانان ۱۴۰۱ استارت خورد

به گزارش مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، شیوع ویروس کرونا باعث تعطیلی بسیاری از رویدادهای ورزشی جهان در سال ۲۰۲۰ از جمله مسابقات قهرمانی والیبال نوجوانان زیر ۱۸ سال آسیا شد.

بر اساس استراتژی جدید فدراسیون والیبال، برگزار نشدن این مسابقات نباید لطمه‌ای به روند پشتوانه‌سازی برای تیم ملی بزرگسالان ایجاد کند و به همین دلیل محمد وکیلی ۱۵ دی ماه به عنوان سرمربی تیم نوجوانان پسر برای سال ۱۴۰۱ انتخاب شد تا با شناسایی استعدادهای ۱۵ تا ۱۶ ساله فعلی، تیم ایران را برای مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا در سال ۲۰۲۲ و قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ آماده کند.

از سوی دیگر، فدراسیون والیبال برای دفاع از عناوین قهرمانی ایران در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان جهان، نیازمند برنامه‌ریزی بلندمدت است و این فرصت ۱۸ ماهه برای رصد، شناسایی و غربال‌گری استعدادها و پرورش آنان ضروری است.

پس از نشست‌های کارشناسی و تدوین برنامه‌ها برای رسیدن به این هدف فدراسیون والیبال، ثبت نام بازیکنان شایسته برای حضور در تیم نوجوانان پسر سال ۱۴۰۱ از امروز آغاز شد تا تشکیل این تیم وارد فاز اجرایی شود.

متقاضیان حضور در این تیم که رده سنی ۱۱ دی ماه سال ۸۳ به بعد هستند، از امروز (دوشنبه چهارم اسفند ماه) تا هفتم فروردین سال آینده فرصت دارند تا بر اساس شاخصه‌های تعیین شده، در لینک «http://b۲n.ir/vb۱۴۰۱» ثبت‌نام کنند.

پس از پایان مهلت ثبت نام متقاضیان، هیات‌های استانی نسبت به صحت‌سنجی مشخصات اعلام شده، اقدام خواهند کرد.

در دومین گام اجرایی این روند، اردوهای انتخابی منطقه‌ای از هفته آخر فروردین‌ماه سال آینده شروع خواهد شد و پس از برگزاری ۱۰ اردوی انتخابی، این مرحله در پایان اردیبهشت‌ماه به پایان می‌رسد.

بدیهی است این برنامه بر اساس شرایط فعلی کشور از نظر شرایط بحران کرونا تنظیم شده است و برگزاری اردوها، منوط به موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

برنامه ۱۰ مرحله اردوی انتخابی منطقه‌ای تیم نوجوانان پسر ۱۴۰۱ به قرار زیر است:

* هفته آخر فروردین: استان‌های تهران، سمنان و توابع تهران
* هفته آخر فروردین: استان‌های گیلان، گلستان و مازندران
* هفته اول اردیبهشت: استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی
* هفته اول اردیبهشت: استان‌های خراسان رضوی، جنوبی و شمالی
* هفته دوم اردیبهشت: استان‌های بوشهر، فارس و خوزستان
* هفته دوم اردیبهشت: استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان
* هفته سوم اردیبهشت: استان‌های اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد
* هفته سوم اردیبهشت: استان‌های البرز، قزوین و زنجان
* هفته چهارم اردیبهشت: استان‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام و همدان
* هفته چهارم اردیبهشت: استان‌های قم، مرکزی و لرستان