گروه‌های تروریستی مانع خروج شهروندان سوری از گذرگاه انسانی ادلب می‌شوند

گروه‌های تروریستی مانع خروج شهروندان سوری از گذرگاه انسانی ادلب می‌شوند

فارس: دولت سوریه امروز(دوشنبه) با همکاری مرکز آشتی روسیه گذرگاه انسانی در شهرک «الترنبه» در نزدیکی سراقب در شمال استان ادلب را گشود.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، این گذرگاه به نیازهای لجستیکی از جمله تیم‌های بهداشتی و پزشکی، آمبولانس و وسایل حمل و نقل مجهز شده است. مکان‌هایی نیز در آنجا برای تأمین نیازهای مختلف زنان، افراد مسن و کودکان توسط تیم‌های هلال احمر عرب سوریه اختصاص داده شده است.

 «محمد نتوف» استاندار ادلب و «اسامه قدور فضل» دبیر شاخه حزب بعث در ادلب بر افتتاح این گذرگاه نظارت داشتند.

علاوه بر این، مراکز اسکان و میزبانی در شهر حماه با همکاری مرکز امور اجتماعی و کار در ادلب ایمن مجهز شدند و نیازهای مختلفی از جمله غذا، آب تمیز،  وسایل خواب و سایر نیازهای آنها تأمین شد.

استاندار ادلب در حین افتتاح گذرگاه گفت: «دولت سوریه به تلاش خود برای آزادی شهروندانش از چنگ گروه‌های تروریستی تلاش می‌کند، چرا که این گروه‌های تروریستی در منطقه چهارم کاهش تنش که تحت تسلطشان قرار دارد، غیرنظامیان را سپر انسانی کرده‌اند.

روسیا الیوم به نقل از منابع از داخل شهر ادلب گفت: «گروه‌های تروریستی از صبح امروز ایستگاه‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند و راه‌های منتهی به شهر سراقب را مسدود کردند و جلوی هر شهروندی را که قصد رساندن خود به گذرگاه را دارد، می‌گیرند».

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) گفت که هدف از گشایش گذرگاه ترنبه در منطقه سراقب استقبال از مردمی است که مایلند از مناطق تحت کنترل گروه‌های تروریستی به شهرها و روستاهایشان که از تروریسم آزاد شده است، بازگردند.

انتهای  پیام/.