گزارشگر سرشناس اسکاتلندی: ایران می‌تواند به صعود از مرحله گروهی امیدوار باشد/ آزمون در باشگاه درستی است

گزارشگر سرشناس اسکاتلندی: ایران می‌تواند به صعود از مرحله گروهی امیدوار باشد/ آزمون در باشگاه درستی است

به گزارش خبرگزاری تسنیم، درک رِی گزارشگر مطرح اسکاتلندی که بازی‌های بوندس‌‌لیگا و لالیگا را برای شبکه تلویزیونی «ESPN» آمریکا گزارش می‌کند، گفت‌وگویی با پادکست «گل‌ بزن» داشته و در خصوص گروه B جام جهانی 2022 قطر که تیم‌های انگلیس، ایران، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اسکاتلند و اوکراین) در آن در اواخر سال جاری میلادی با هم به رقابت خواهند پرداخت، اظهارنظرهای جالبی کرده که در زیر بخش‌های مهمی از صحبت‌های این گزارشگر تلویزیونی را می‌خوانید:

وی در خصوص ارزیابی تیم ملی فوتبال ایران گفت: از بازی‌های ایران در جام جهانی 2018 روسیه لذت بردم و به نظرم در نهایت تیم ملی بدشانس بود که نتوانست از گروهش صعود کند. شاید برخی با خود بگویند که ایران در بازی با مراکش خوش‌شانس بود که به پیروزی رسید اما شاید در بازی آخرش با پرتغال (اشاره به موقعیتی که مهدی طارمی در دقایق پایانی بازی از دست داد) هم بدشانس بود. با این حال دیدن پیشرفت تیم ملی یک کشور فوق‌العاده بود، کاری که تیم ملی ایران در روسیه کرد. همین باعث شد تا نظرها به پتانسیل آنها جلب شود. در ابتدا خیلی‌ها فوتبال ایران را دنبال نمی‌کردند، اما در ادامه این رویه تغییر کرد.

درک رِی در ادامه با اشاره به اینکه رقبای تیم ملی در جام جهانی نباید شاگردان دراگان اسکوچیچ را دست‌کم بگیرند، اظهار داشت: من به نظرات کارشناسان زیادی در بریتانیا و آمریکا گوش داده‌ام و باید بگویم که نظر آنها در خصوص تیم ملی ایران حالا تغییر کرده است. جام جهانی 1978 را به خاطر می‌آورم که ایران با تیم‌های هلند، پرو و اسکاتلند همگروه شد، کسی در آن دوره فکر نمی‌کرد که ایران بتواند کاری کند اما آنها با شایستگی از اسکاتلند یک امتیاز گرفتند. مردم حالا به تیم ملی احترام می‌گذارند چون دیدند که ایران دردر جام جهانی 1998 آمریکا را شکست داد. ایران تیمی نیست که در جام جهانی قطر همه فکر کنند که می‌توانند به راحتی آنها را شکست‌ دهند. به نظرم تیم ملی به طور کلی می‌تواند امیدوار به صعود به دور بعد رقابت‌ها باشد.

این گزارشگر تلویزیونی همچنین درباره سردار آزمون و انتقالش به بایرلورکوزن خاطرنشان کرد: پیش از هر چیز باید بگویم که او شروع دشواری در لورکوزن داشته و خوش شانس نبوده است. سردار در شروع با مصدومیت و بیماری کووید-19 دست و پنجه نرم کرد و در ادامه ذخیره مهاجمان دیگر در این تیم شد. وقتی تیمی مهاجمانی همچون پاتریک شیک و فلورین ویرتس دارد، راهیابی به ترکیب اصلی دشوار می‌شود. لوکوزنی‌ها می‌گویند که ما سردار را نخریدیم که بتوانیم گاهی اوقات به عنوان بازیکن ذخیره به میدان بیاید و به پاتریک شیک استراحت بدهیم، بلکه آزمون را خریدیم چون او می‌تواند کارهای متفاوتی در خط حمله ما انجام دهد و در پست دیگر بازی کند. اینکه لورکوزن اقدام به خرید آزمون کرد، آنها کار خوبی کردند چون احتمال جدایی فلورین ویرتس از لورکوزن که آینده درخشانی هم دارد، وجود دارد و همین باعث می‌شود تا سردار فرصت بیشتری برای بازی در این تیم پیدا کند.  در کل به نظرم سردار در باشگاه درستی برای برداشتن گام بعدی پیشرفتش قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم