گواردیولا: دوستان ایتالیایی‌ام به من هشدار دادند/ اینتر می‌تواند منچسترسیتی را شکست دهد

گواردیولا: دوستان ایتالیایی‌ام به من هشدار دادند/ اینتر می‌تواند منچسترسیتی را شکست دهد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پپ گواردیولا سرمربی تیم فوتبال منچسترسیتی که مردانش روز دهم ژوئن در فینال لیگ قهرمانان اروپا به مصاف اینتر خواهند رفت، اعتراف کرد حریف ایتالیایی پتانسیل ناکام گذاشتن قهرمان لیگ برتر انگلیس را دارد. این اولین حضور اینتر در فینال لیگ قهرمانان اروپا از سال 2010 است که با هدایت ژوزه مورینیو سه‌گانه برد و برای رسیدن به این مرحله از سد رقبایی مانند، بارسلونا، بنفیکا، پورتو و میلان گذشت.

گواردیولا درباره مصاف مردانش با اینتر به نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا گفت: من شروع به تماشای برخی از بازی‌های اینتر کرده‌ام و باید بگویم که برخی از صحنه‌های بازی‌های این تیم مرا تحت تأثیر قرار داد. کارهایی که آنها انجام داده‌اند و حرکاتش‌ تحسین‌برانگیز است. بعد از تماشای چند بازی این تیم با برخی از دوستان ایتالیایی‌ام تماس گرفتم تا نظرشان را بپرسم. همه آنها به من هشدار دادند و گفتند که اینتر به طور جدی به قهرمانی فکر می‌کند، البته خودم هم این را می‌دانستم و از تماشای بازی‌های این تیم به این موضوع پی برده بودم.

گواردیولا افزود: بدون شب اینتر می‌تواند ما را شکست دهد. آنها سه بار تجربه قهرمانی در این رقابت‌ها را دارند و ما هرگز آن را نبرده‌ایم. با این حال ما می‌خواهیم بهتر از حریف بازی کنیم، پس امسال این اتفاق تکرار نخواهد شد.

سرمربی اسپانیایی منچسترسیتی با اشاره به حضور سه فینالیست ایتالیایی در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا، تأکید کرد: اینکه سه ایتالیایی در فینال‌های اروپایی هستند و سایر تیم‌های این کشور هم تا نیمه نهایی رقابت‌ها صعود کردند، تعجبی ندارد. من در ایتالیا بازی کرده‌ام و ذهنیت آنها را می‌شناسم. فراموش نکنید که ایتالیا 20 سال پیش بهترین لیگ دنیا بود و تمام بازیکنان و مربیان دنیا می‌خواستند در آن لیگ بازی کنند. تیم ملی‌ ایتالیا هم 4 بار قهرمان جام جهانی شده است. پس ذهنیت پیروزی طلبی هنوز در میان تیم‌های این کشور وجود دارد و به همین دلیل هم بازی کردن مقابل یک حریف ایتالیایی در یک فینال واقعاً چالشی بزرگی است.

انتهای پیام/