یحیی توره: بارسلونای 2009 گواردیولا منچسترسیتی فعلی را شکست می‌داد

یحیی توره: بارسلونای 2009 گواردیولا منچسترسیتی فعلی را شکست می‌داد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مقایسه تیم‌های تحت هدایت پپ گواردیولا، همواره یکی از سرگرمی‌های اهالی فوتبال و دوست‌داران مربی اسپانیایی بوده است. او ماه گذشته با منچسترسیتی موفق به کسب سه‌گانه قهرمانی لیگ، حذفی و اروپا شد، افتخاری که در دوران مربیگری‌اش در بارسلونا هم آن را تجربه کرده بود. آن اتفاق سال 2009 رخ داد، زمانی که یحیی توره هم برای کاتالان‌ها توپ می‌زد، البته توره یک فصل بعد از آن با پیدا کردن رقیبی سرسخت مانند سرخیو بوسکتس مجبور شد از بارسلونا برود و در ادامه به منچسترسیتی ملحق شد و 8 سال برای آن بازی کرد. ستاره ساحل عاجی دو سال پایانی حضورش در سیتی را هم زیر نظر پپ گواردیولا بازی کرد. به این ترتیب او جزو معدود بازیکنانی است که در دو تیم مختلف زیر نظر پپ گواردیولا بازی کرد و می‌تواند درباره ابعاد فنی عملکرد او و تیم‌هایش نظر بدهد.

توره ۴۰ ساله که سه سال پیش کفش‌هایش را آویزان کرد؛ به تازگی گفت‌و‌گویی با نشریه دیلی‌میل انگلیس انجام داده و در آن با این سوال مواجه شد: «اگر بارسلونای 2009 پپ گواردیولا با منچسترسیتی 2023 تحت هدایت او بازی می‌کرد، کدامیک برنده می‌شدند؟». او در پاسخ به این سؤال گفت: بازی سختی می‌شد اما من فکر می‌کنم بارسلونای 2009 او پیروز می‌شد. آن تیم ترکیبی فوق‌العاده از سوپراستارهای جوان و بازیکنان بزرگ بود و به نظر من صد درصد بارسلونا بازی را می‌برد. آن تیم رؤیایی بود. حتی تمریناتش هم مانند یک بازی رسمی بسیار جدی و سنگین بود. سطح عملکرد و بازی‌‌های روزمره تیم بسیار بالا بود. تصور کنید که اینسیتای 26 ساله و ژاوی 28 ساله درست در اوج دوران بازی‌شان کنار هم بدوند.

پپ گواردیولا , تیم فوتبال منچسترسیتی انگلیس , تیم فوتبال بارسلونا ,

توره در ادامه به مقایسه اسطوره‌های بارسلونا و منچسترسیتی تحت هدایت گواردیولا پرداخت و گفت: بارسلونای پپ بازیکنانی مانند تیری آنری، لیونل مسی و ساموئل اتوئو داشت که بهترین‌های دنیا بودند و بعد از آنها، اینیستا، ژاوی و بوسکتس و بعدشان هم من. آن تیم واقعاً کامل بود.

یحیی توره در فاصله سال‌های 2007 تا 2010 برای بارسلونا و در فاصله سال‌های 2010 تا 2018 برای منچسترسیتی بازی کرد اما با توجه به مدت طولانی‌ترحضورش در سیتی که شامل 316 بازی، 79 گل و سه قهرمانی در لیگ برتر انگلیس می‌شود، در تیم انگلیسی بیشتر به عنوان اسطوره شناخته می‌شود.

انتهای پیام/