یک امتیاز برای استقلال غنیمت بود/ ساختار دفاعی بازنگری می‌خواهد

یک امتیاز برای استقلال غنیمت بود/ ساختار دفاعی بازنگری می‌خواهد

به گزارش مهر، تیم فوتبال استقلال ایران بامداد امروز در چهارمین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم الدحیل قطر به نتیجه تساوی ۲-۲ رسید. این نتیجه در حالی رقم خورد که بازی رفت دو تیم با نتیجه ۴ بر ۳ به سود حریف قطری تمام شده بود و استقلال در مجموع از این تیم ۶ گل دریافت کرد.

محمد نوری مدافع پیشین تیم فوتبال استقلال در گفتگو با مهر با اشاره به نتایج رقم خورده در این دو بازی، بر لزوم بازنگری در ساختار دفاعی استقلال تاکید کرد.

نوری اظهار داشت: استقلال در مجموع بازی خوبی مقابل الدحیل انجام داد. تدابیر احتیاطی در دستور کار هر دو تیم دیده می‌شد و مثل بازی رفت دست به بازی سراسر تهاجمی نزدند. با این وجود باز هم شاهد یک بازی زیبا و رد و بدل شدن ۴ گل بودیم و یک امتیاز هم غنیمت بود.

3749320 - یک امتیاز برای استقلال غنیمت بود/ ساختار دفاعی بازنگری می‌خواهد

وی بیان داشت: متاسفانه در این بازی هم شاهد یک اشتباه کاملاً تاثیر گذار از سوی داور بودیم و یک پنالتی کاملاً اشتباه به ضرر استقلال گرفته شد. در بازی قبلی دو تیم هم که یک پنالتی مسلم روی قایدی گرفته نشد. شاید اگر اشتباهات داوری نبود حداقل بازی قبلی مساوی می‌شد و این بازی با برتری استقلال به پایان می‌رسید و شاگردان مجیدی به جای یک امتیاز از ۲ بازی، ۴ امتیاز می‌گرفتند.

مدافع سابق آبی پوشان تاکید کرد: متاسفانه ساختار دفاعی استقلال همچنان مشکل دارد و مدافعان این تیم به هیچ وجه روی مهاجمان حریف سخت‌گیری نمی‌کنند. با اینکه اولانگا کاملاً شناخته شده بود، اما دیدیم که بارها در محوطه جریمه استقلال بدون مراقبت رها شد، یک پنالتی گرفت و یک گل هم زد.

نوری گفت: این بازی گذشت و من تصورم این است که استقلال از گروه خودش صعود می‌کند، اما در صورت صعود از این گروه باید کادر فنی به فکر ترمیم نقاط ضعف در خط دفاعی باشد. در غیر این صورت با این ساختار دفاعی رسیدن به فینال آسیا میسر نیست.