یک حزب آلمانی مانع امضای قرارداد تسلیحاتی با شرکت تحت مالکیت امارات می‌شود

یک حزب آلمانی مانع امضای قرارداد تسلیحاتی با شرکت تحت مالکیت امارات می‌شود

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-27

به گزارش گروه بین‌الملل تازه ترین ها، علی‌رغم تبلیغات فراوان رژیم صهیونیستی و آمریکا درباره عادی‌سازی روابط با امارات عربی متحده اما حزب چپ آلمان اعلام کرد که قصد دارد مانع انعقاد قرارداد فروش تسلیحات به این کشور شود.

به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، در حالی که دولت آلمان چند هفته پیش نام جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان را به لیست گروه‌های تروریستی خود اضافه کرد، اما این حزب از گروه‌های مقاومت از جمله حماس حمایت می‌کند.

بر این اساس، حزب چپ آلمان که رویکرد ضد صهیونیستی نیز دارد، بامداد پنجشنبه (به وقت تهران) گفت که از امضای توافق فروش تسلیحات به ارزش ۲۵۰ میلیون یورو با یک شرکت آلمانی که به صورت غیرمستقیم تحت مالکیت اماراتی‌ها قرار دارد، ممانعت به عمل آورد.

این قرارداد شامل فروش اسلحه‌‌های اتوماتیک به نیروهای مسلح آلمان می‌شود.

وزارت کشور آلمان در تاریخ یازده اردیبهشت با صدور بیانیه‌ای حزب‌الله را بعنوان یک سازمان تروریستی معرفی کرده و گفت فعالیت‌های آن در خاک این کشور اروپایی ممنوع شده است.

بعد از آن بود که نزدیک به ۲۳۰ نماینده و قانون‌گذار اروپایی از اتحادیه این قاره خواستند که جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان را در لیست گروه‌های تروریستی خود قرار دهد. (جزئیات بیشتر)

شامگاه سه‌شنبه بود که نتانیاهو طی مراسمی در کاخ سفید با حضور رئیس‌جمهور آمریکا و وزرای خارجه بحرین و امارات توافق عادی‌سازی روابط با این دو کشور خاورمیانه را امضا کرد.

انتهای پیام/