۱۰ شهرستان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

۱۰ شهرستان کرمان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، محمدصادق بصیری ظهر شنبه در ستاد مدیریت کرونای استان ضمن گرامیداشت هفته دولت گفت: بر اساس آمار اعلام شده از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا و نقشه رنگ بندی کل کشور تعداد ۳۰۶ شهرستان در وضعیت قرمز و ۱۱۰ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۳۲ شهرستان در وضعیت زرد هستند.

بصیری با بیان اینکه وضعیت استان کرمان بهتر شده است، ادامه داد: در استان کرمان ۱۰ شهرستان ارزوئیه، بافت، بردسیر، بم، جیرفت، زرند، شهربابک، کرمان، کوهبنان و منوجان در وضعیت قرمز هستند و ۱۳ شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی قرار گرفتند که نسبت به هفته پیش ۱۰ شهرستان از وضعیت قرمز خارج شده‌اند.

وی اظهار کرد: در جلسه وزیر کشور با استانداران سراسر کشور پیشنهاد شد، اجازه ورود واکسن به بخش خصوصی به ویژه واحدهای بزرگ داده شود که امروز این مساله در ستاد ملی مطرح و قرار شد سازوکار آن زیر نظر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نوشته شود و نحوه توزیع واکسن را ستاد ملی اعلام کند که با کلیات آن موافقت شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان همچنین افزود: در ستاد ملی قرار شد اختیاراتی به استانداران داده شود که بتوانند تصمیمات اقتضایی در شرایط حاد و خاص بگیرند که کلیات این موضوع نیز تصویب شد ولی وزارت کشور باید چارچوب این مصوبه را پیشنهاد دهد و سپس ابلاغ شود.

بصیری گفت: قرار شد طرح جامع محدودیت‌های هوشمند که قبلاً مطرح بود مجدد بازنگری و هفته آینده ابلاغ شود و فعلاً تا قبل از تغییرات همان طرح قبلی در حال پیگیری است و شش گروه شغلی که مدنظر بودند همچنان تعطیلی هایشان برقرار است.