۱۲۶ هزار نفر در استان مرکزی ۲ نوبت واکسن خود را دریافت کردند

۱۲۶ هزار نفر در استان مرکزی ۲ نوبت واکسن خود را دریافت کردند

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، محمد جمالیان ظهر شنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی گفت: طبق سامانه سیب جمعیت بالای ۱۸ سال که توسط این دانشگاه باید واکسینه شوند ۷۲۰ هزار نفر است که از این تعداد ۱۲۶ هزار و ۵۰۴ نفر ۲ دُز را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: واکسیناسیون ۴۵ سال‌ها در استان شروع شده و افرادی که نوبت دوم تزریق واکسن آنان فرا رسیده بدون فوت وقت باید به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: هفته آینده یک مرکز جدید واکسیناسیون توسط دانشگاه آزاد اسلامی در اراک اضافه خواهد شد و روزانه امکان تزریق برای ۱۰ هزار نفر در نوبت دوم فراهم خواهد بود.

جمالیان گفت: مدیران برای تزریق واکسن به کادر اداری خود تقاضا واکسیناسیون دارند که ممکن نیست. از نظر ما همه مشاغل حساسیت خود را دارند اما بضاعت دانشگاه برای تزریق واکسن محدود است.

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، در ادامه این نشست علی علیمحمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: پنج هزار و ۱۵۶ مورد مثبت ابتلاء به ویروس کرونا در هفته چهارم مرداد در استان ثبت شد که این آمار در هفته اول شهریور با ۲۰ درصد افزایش موارد مثبت به ۶ هزار و ۱۹۸ نفر رسید.

وی ادامه داد: ۴۷ مورد فوت نیز در هفته چهارم مرداد در استان بر اثر ابتلاء به کووید ۱۹ اتفاق افتاد که با افزایش ۴۰ درصد در هفته اول شهریور همراه بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در پایان بیان کرد: در شاخص درمان سرپایی بیماران کرونایی نیز با ۲۲ درصد افزایش از چهار هراز و ۶۰۶ نفر به پنج هزار و ۶۱۹ نفر رسیده است.