۲۰۹ چرخ واگن به شرکت بهره‌برداری مترو تحویل شد

۲۰۹ چرخ واگن به شرکت بهره‌برداری مترو تحویل شد

به گزارش خبرگزاری مهر، ابوالفضل فلاح ضمن تاکید بر اقدامات مؤثر این دوره از مدیریت شهری در تأمین و خرید قطعات مورد نیاز مترو گفت: با پیگیری‌ها، تأمین به‌موقع نقدینگی و کنترل روندهای اجرایی توسط این معاونت، ۲۰۹ عدد چرخ واگن بیش از ۱۰۰ روز زودتر از کل زمان پیش بینی شده در قراردادها، تحویل انبار شرکت بهره برداری مترو شده است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران افزود: طی هفته‌های آینده، مابقی چرخ‌ها به صورت مرحله‌ای به انبار شرکت بهره برداری مترو منتقل خواهد شد تا در بخش تعمیرات و نگهداری ناوگان استفاده شوند.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته به دلایل نامعلوم، اقدامی برای تأمین قطعات یدکی به ویژه چرخ که از مهم‌ترین قطعات مورد نیاز برای نگهداری واگن‌ها است، نشده بود، گفت: با ورود این تعداد چرخ مترو، بخش قابل توجهی از مشکلات حل خواهد شد.

معاون شهردار تهران با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی بعمل آمده در هفته‌های آینده این روال تا تأمین قطعات ضروری مترو ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: امیدوارم با رویکرد شهردار تهران برای خرید قطعات اضطراری مترو، شاهد افزایش رضایتمندی مسافران و بهبود کیفیت خدمت‌رسانی و افزایش ایمنی مترو باشیم.

وی افزود: همچنین با برنامه ریزی صورت گرفته توانستیم با همکاری شرکت سرمایه گذاری شهر، خرید این چرخ‌ها را ۵۰ درصد ارزان‌تر تهیه کنیم، به طوری که ۲۷ میلیارد تومان بطور مستقیم کاهش قیمت در این خرید صورت گرفت.

منبع : مهر