۳۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در قزوین بستری هستند

۳۱۷ بیمار مبتلا به کرونا در قزوین بستری هستند

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-19

هدایت‌اله جمالی‌پور استاندار قزوین در گفتگو با تازه ترین ها اظهار کرد: هم‌اکنون ۳۱۷ نفر بستری قطعی در استان داریم که در حال طی درمان هستند.وی با بیان اینکه شاهد کاهش آمار فوتی‌ها در استان قزوین هستیم، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه ۵ نفر از شهروندان ما در استان قزوین فوت کرده‌اند.جمالی‌پور تصریح کرد: شرایط به دلیل مراقبت‌های بیشتر مردم و همچنین تمهیدات ستاد کرونا بهتر شده و آمار رو به کاهش است.وی بیان کرد: از ابتدا نیز همه تمهیدات بر اساس پروتکل‌ها در حال انجام بود اما متأسفانه بی توجهی به درخواست ما مبنی بر عدم انجام سفر، برنامه‌ریزی ما را به هم ریخت و باعث افزایش آمار شد.
استاندار قزوین عنوان کرد: تمهیدات جدی تری برای کاهش آمار اندیشیده‌ایم و در صورت تشدید وضعیت از هفته آینده اعمال خواهد شد.
وی بیان کرد: برخورد با تجمعات بیش از ۳۰ تا ۴۰ نفر، رصد مکان‌های پرتجمع و برخورد قاطع با کسب و کارهایی که پروتکل‌ها را رعایت نکنند از جمله اقداماتی است که هم‌اکنون در حال انجام است و اگر رعایت نشود حتماً تشدید خواهد شد.
جمالی‌پور یادآور شد: به هیچ عنوان با اصناف متخلف تعارف نداریم و رعایت پروتکل‌ها باید به یک اصل تبدیل شود در غیر این صورت ضمن برخورد قانونی، حتماً تعطیل خواهند شد.