۳۶۹ همدانی بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند

۳۶۹ همدانی بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند

  • توسط : تازه ترین ها
  • در : 1399-05-11
  • در : اخبار کرونا

به گزارش خبرنگار مهر، رشید حیدری‌مقدم ظهر شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا در همدان اظهار کرد: تا کنون سه هزار و ۵۰ نفر در استان همدان به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.
وی با بیان اینکه ۳۶۹ نفر در استان همدان بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده‌اند، عنوان کرد: ۴۴ درصد علت ابتلای مردم استان همدان به این بیماری تماس‌های خانوادگی و ۳۳ درصد شرکت در مراسم عروسی و دورهمی‌ها بوده است.
حیدری مقدم با بیان اینکه در حال حاضر پنج شهرستان همدان، ملایر، کبودرآهنگ، بهار و تویسرکان در وضعیت قرمز شیوع کرونا هستند، گفت: وضعیت شهرستان‌های نهاوند، اسدآباد و رزن نارنجی است و سایر شهرستان‌های استان همدان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان همدان ادامه داد: در حال حاضر ۵۲۰ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان همدان بستری هستند.
وی رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و رعایت اصول بهداشتی را در کنترل و مبارزه با این ویروس مهم برشمرد و از مردم خواست با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و خودداری از حضور در برنامه‌های دورهمی و تجمع زمینه کاهش سیر صعودی کرونا را فراهم و کادر درمان را یاری کنند.