۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل بستری شدند

۴۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در اردبیل بستری شدند

شهرام حبیب زاده در گفتگو با تازه ترین ها، در خصوص آخرین وضعیت ابتلاء به بیماری کرونا در استان عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۲ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۶ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.
وی در خصوص آمار تفکیکی موارد بستری ناشی از ابتلاء به بیماری کرونا در هر شهرستان اظهار کرد: از تعداد بیماران بستری طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۱ نفر از اردبیل، ۴ نفر در پارس آباد و ۷ نفر از مشگین‌شهر گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۱۶ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۵۸ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه مورد درمان هستند.
حبیب زاده از پایداری شرایط مبتلایان به کرونا در اردبیل خبر داد و گفت: تقریباً تعداد مبتلایان و بهبودیافتگان برابری می‌کند که امیدواریم با همکاری مردم و مخصوصاً در سطح مدارس این وضعیت را حفظ و روز به روز به وضعیت سفید برسانیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با تاکید بر رعایت توصیه‌های بهداشتی و فاصله فیزیکی در مدارس، گفت: با توجه به حضور دانش آموزان در کلاس‌های درس، چنانچه دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود دوباره به وضعیت قرمز وارد خواهیم شد و مجبور به اعمال محدودیت‌های لازم می‌شویم.
وی خاطرنشان کرد: انتظار داریم اولیا و مربیان و نیز مدیران مدارس سلامتی فرزندان و دانش آموزان خود را به جد پیگیری کنند و علائم احتمالی را با پزشک در جریان بگذارند.
حبیب زاده خروج شهرهای استان از وضعیت قرمز را ناشی از جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی از سوی مردم دانست و افزود: انتظار داریم مردم منتظر صدور دستورات و محدودیت‌ها نبوده و خودشان در مقابله با این ویروس همت داشته باشند و قطعاً شکست این بیماری عزم همگانی را می‌طلبد و کادر درمان به تنهایی نمی‌تواند در عدم شیوع آن دخیل باشد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل راه مقابله با این ویروس را همچنان استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی عنوان کرد و گفت: افرادی که دچار تب، سرفه و تنگی نفس می‌شوند، قبل از تشدید بیماری به مراکز درمانی استان مراجعه کنند.