۴۶۶۳ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در فارس جان باختند

۴۶۶۳ نفر به دلیل ابتلا به کرونا در فارس جان باختند

به گزارش مهر، دکتر روح الله حسینی، بعد از ظهر پنجشنبه به خبرنگاران گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۲۶۶ هزار و ۱۹۱ مورد مثبت قطعی ابتلاء به کرونا با انجام ۹۲۶ هزار و ۶۰۷ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان فارس شناسایی شده است.

او اضافه کرد: از آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۰۷ هزار و ۴۰ مورد تست سریع انجام شده که ۱۶ هزار و ۲۹۳ مورد از این تست‌ها مثبت بوده است.

حسینی مجموع بیماران شناسایی شده را ۲۸۲ هزار و ۴۸۴ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: یک هزار و ۷۳ نفر از بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، و اضافه کرد: ۱۴۴ نفر از این بیماران، به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

او با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، ۲۵۸ هزار و ۷۳۶ نفر از بیماران بهبود یافته‌اند، گفت: متأسفانه با جان باختن ۷ بیمار دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار فوت شدگان این بیماری به ۴ هزار و ۶۶۳ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها، پرهیز از ترددهای غیر ضرور و دوری از دورهمی های خانوادگی، تنها راه پیشگیری از ابتلاء به کروناویروس است.