۵۹۰۲ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/بستری ۴۴۴نفر در «ای سی یو»

۵۹۰۲ مبتلا به کرونا در فارس جان باختند/بستری ۴۴۴نفر در «ای سی یو»

به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر، دکتر روح اله حسینی بعد از ظهر دوشنبه با حضور در استودیو سلامت فارس در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین آمارهای مربوط به کروناویروس در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۲۰۴ هزار و ۳۶۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۳۶۶ هزار و ۸۲ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۱۴۵ هزار و ۴۳۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۲۹ هزار و ۷۸۴ بیمار مثبت شناسایی شده و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۳۹۵ هزار و ۸۶۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

او از بستری بی سابقه ۶۷۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته در بیمارستان‌های استان خبر داد و افزود: هم اکنون پنج هزار و ۱۰۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۴۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۳۰ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را پنج هزار و ۹۰۲ نفر اعلام کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۳۴۴ هزار و ۲۹۲ نفر از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او با بیان اینکه پس از تعطیلات کرونایی همچنان با افزایش موارد مبتلا و فوت ناشی از کرونا مواجه هستیم، گفت: در این ایام اقدامات ارزنده‌ای از سوی مسؤولان استان و مدافعان جان بر کف سلامت در راستای تأمین سلامت جامعه و ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم، در حال انجام است.

این مقام مسؤول در دانشگاه یادآور شد: در شرایطی که با حجم گسترده شیوع این بیماری در سطح جامعه مواجهیم، تنها انتظار مجموعه سلامت از مردم، رعایت متعهدانه شیوه نامه‌های بهداشتی و اصول پیشگیرانه است و توصیه می‌شود دیگران را نیز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دعوت کنیم.