۵ فوتی جدید ناشی از کرونا/حال ۱۰ بیمار دیگر وخیم است

۵ فوتی جدید ناشی از کرونا/حال ۱۰ بیمار دیگر وخیم است

                           

به گزارش خبرنگار مهر، حسین فرشیدی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هم اکنون در استان هرمزگان واکسیناسیون گسترده در حال انجام است و طی روزهای آینده اغلب مردم واکسینه خواهند شد.

وی با ذکر این نکته که تا کنون بیش از ۱.۱ میلیون دوز واکسن در استان هرمزگان تزریق شده است، عنوان کرد: بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا از پنجم مهرماه در شهرستان‌های پارسیان، بشاگرد، قشم، بندرخمیر، سیریک و جزیره قشم تنها دوز دوم واکسن تزریق می‌شود و از افراد بالای ۱۸ سال این مناطق درخواست تزریق هر چه سریع‌تر دوز اول را دارم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه بیش از ۱۵ هزار دوز واکسن در یک روز گذشته تزریق شده است، ابراز داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر به دلیل کووید – ۱۹ جان خود را از دست دادند.

فرشیدی با ذکر این نکته که کل بستری‌های ناشی از کووید – ۱۹ در هرمزگان ۲۸۳ نفر است، تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت اخیر ۴۶ نفر در بیمارستان‌های استان بستری شدند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۶۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۱۰ نفر آن‌ها وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به فوت ۲ هزار و ۳۶۳ نفر در استان هرمزگان از زمان شیوع ویروس کرونا، اذعان کرد: حداقل سن فوتی‌های امروز ۵۷ سال و حداکثر سن ۹۰ سال بود.

منبع : مهر