۶ نیروی اداره برق کرمان قربانی سیل شدند / اعزام تیم‌های تخصصی

۶ نیروی اداره برق کرمان قربانی سیل شدند / اعزام تیم‌های تخصصی

مهر – گروه استان‌ها: بارندگی ناگهانی و سیل آسا این روزها برخی از مناطق استان کرمان را در برگرفته است، هر چند زمان این بارشها اندک است اما حجم زیاد بارندگی در مقطع زمانی کوتاه بسیاری از رودخانه‌های خشک استان کرمان را سیلابی کرده است.

ماجرای حادثه برای اکیپ امداد برق در گلباف

شب گذشته بر اثر بارش باران در بخش گلباف شهرستان کرمان برق دو روستای حرمک و نسک قطع می‌شود و برای رفع مشکل اکیپی از اداره برق منطقه اعزام می‌شود اما هنگام عبور این اکیپ از رودخانه سیلابی آنها اسیر سیلاب رودخانه فصلی می‌شوند و متأسفانه ۶ نفر از آنها جان خود را از دست می‌دهند.

این در حالی است که روز گذشته بر اثر بروز رعد و برق در شهرستان راور در شمال استان کرمان نیز یک جوان در کارگاه بلوک زنی دچار برق گرفتگی شد جان خود را از دست داد.

اکیپ‌های امداد هوایی در منطقه حضور دارند / ‏‬ حضور ۷۶ امدادگر

مدیرعامل هلال احمر استان کرمان در گفتگو با مهر در خصوص حادثه روستای حرمک در بخش گلباف به مهر می‌گوید: از شب گذشته اکیپهای امدادی هلال احمر در جریان بروز این حادثه قرار گرفتند و ۱۴ تیم امداد تخصصی به منطقه اعزام شدند.

رضا فلاح افزود: از ساعات اولیه حادثه جستجو برای پیدا کردن این افراد در دستور کار قرار گرفت و تیم‌های تخصصی همراه با سگ زنده یاب از ماهان، شهداد، کرمان و گلباف به منطقه اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه تلاش‌های شب گذشته به نتیجه نرسید و صبح امروز اکیپ‌های امداد هوایی نیز وارد عملیات شدند و پس از مدتی پیکر بی جان این افراد پیدا شد.

سیلاب همچنان خسارتهایی به بخش شهداد، اندوهجرد نیز وارد کرده است و جاده دسترسی شهداد به کرمان همچنان بسته است، جاده دسترسی به اندوهجرد نیز مسدود می‌باشد

وی گفت: هم اکنون دو اکیپ امداد هوایی برای انتقال اجساد در منطقه حضور دارند.

وی از مردم خواست با توجه به سیلابی شدن رودخانه‌ها جدا از حضور در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور شوند.

فلاح گفت: از شب گذشته تا الان ۷۶ امدادگر در این عملیات حضور یافته‌اند.

سیلاب همچنان خسارتهایی به بخش شهداد، اندوهجرد نیز وارد کرده است و جاده دسترسی شهداد به کرمان همچنان بسته است، جاده دسترسی به اندوهجرد نیز مسدود می‌باشد و تلاش برای بازگشایی این راه‌ها ادامه دارد. گفته می‌شود برای رفت و آمد در این مسیرها از راه جایگزین استفاده شده است.

بیشترین خسارتها به جاده‌های گلباف و شهداد وارد شد

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شمال استان کرمان در گفتگو با مهر از خسارت ۲۷ میلیارد تومانی به راه‌های شمال استان کرمان خبر داد و گفت: مسیر سیرچ به اندوهجرد به دلیل سیلاب و آسیب به یکی از پل‌های اصلی این محور بسته شد.

احسان عراقی زاده از حضور اکیپ‌های امدادی در این منطقه خبر داد و گفت: بیشترین خسارت‌های سیل به جاده‌های روستایی و فرعی وارد شده است که اکثراً در گلباف و شهداد روی داده است.

وی از مردم خواست با توجه به ادامه فعالیت این سامانه از سفرهای غیر ضروری و حضور در طبیعت و مسیل‌ها جدا خودداری کنند.

وی گفت: دهها آبنما و پل در این سیلاب دچار خسارت شده‌اند.

همچنین سیل به برخی از راههای روستایی در جنوب استان نیز خسارت زده است و راه ۱۰ روستا بر اثر سیلاب بسته شده است.

مردم از حضور در مسیل‌ها جدا پرهیز کنند

اداره کل هواشناسی استان کرمان بار دیگر به مردم مناطق مختلف استان کرمان در خصوص ادامه فعالیت سامانه بارشی در مناطق مختلف استان کرمان هشدار داد.

مریم سلاجقه، کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمان در گفتگو با مهر اظهارداشت: طی روزهای قبل بروز سیلاب بر اثر بارندگی‌های مقطعی و شدید اطلاع رسانی شده بود.

مردم فریب بستر خشک رودخانه‌ها را نخورند چون بارندگی در بالا دست موجب می‌شود در طی چند لحظه این رودخانه‌ها مملو از سیلاب شوند

وی تصریح کرد: این سامانه تا پایان هفته در استان فعال است و از مردم می‌خواهیم با توجه به تعطیلی‌ها از حضور در طبیعت خودداری کنند.

سلاجقه گفت: مردم فریب بستر خشک رودخانه‌ها را نخورند چون بارندگی در بالا دست موجب می‌شود در طی چند لحظه این رودخانه‌ها مملو از سیلاب شوند.

قطع شدن برق در شهر راور

خبرها همچنین از قطع شدن برق شهر راور در شمال کرمان حکایت دارد، فرماندار راور در این خصوص با تأیید این خبر به مهر گفت: عصر دیروز طوفان شدید در شهر موجب شد ۱۲ تیتر برق دچار شکستگی شود و به همین دلیل برق برخی از مناطق هر قطع شد.

مالک اژدری افزود: با تأمین مسیر جایگزین برق در زمان کوتاهی وصل شد همچنین سیلاب در برخی از رودخانه‌های روستاهای شهرستان موجب بروز خسارت‌هایی به بخش کشاورزی شد.

مهر روز گذشته با انتشار گزارشی نسبت به بروز سیلاب و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و خشک استان هشدار داده بود.