۸۰ درصد کادر درمانی در هرمزگان واکسن کووید دریافت کرده اند

۸۰ درصد کادر درمانی در هرمزگان واکسن کووید دریافت کرده اند

به گزارش مهر، حسین فرشیدی ظهر چهارشنبه در پانزدهمین نشست خبری اینترنتی با موضوع کووید ۱۹، با بیان اینکه در حال حاضر ۸۰ درصد تخت های ICU در هرمزگان اشغال هستند، تصریح کرد: تقویت شهرستان میناب جهت پوشش بیماران بدحال شرق استان و شهرستان بندرلنگه جهت پوشش بیماران غرب استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در بندرلنگه تخت های اختصاص داده شده به کووید، پر شده است، اضافه کرد: در شرق استان افزایش بیماران شیب ملایم تری دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در بندرعباس بیمارستان های خلیج فارس، سه بیمارستان نظامی و سایر بیمارستان های خصوصی بیماران سرریز شهیدمحمدی را پذیرش می کنند و بیمارستان شهید محمدی همه بیماران بدحال را پذیرش می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۵۸ تخت در چند روز اخیر به بخش ICU بیمارستان شهید محمدی اضافه شده است، خاطرنشان کرد: ۹ بخش در بیمارستان شهید محمدی فعال است و امکان پذیرش و افزایش تخت ها به تعداد ۱۰۰ تخت وجود دارد.

فرشیدی ادامه داد: بیماران دارای علائم بیماری کووید، از خود درمانی خودداری کنند و سریعاً به مراکز درمانی جهت دریافت داروهای مناسب مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه از فروردین ماه تاکنون ۸۰ درصد پرسنل بهداشتی درمانی واکسن کووید دریافت کرده اند، افزود: تاکنون حدود ۲ هزارنفر در کارآزمایی بالینی واکسن پاستور ایرانی ثبت نام کرده اند که از شنبه واکسیناسیون آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در روند تزریق واکسن گزارشاتی از بروز تخلفات داشتیم اما با بررسی همگی آنها محرز شد تخلفی صورت نگرفته و تمامی تزریق‌ها بر اساس سند ملی واکسیناسیون کرونا صورت گرفته است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص گزارش تخلفاتی در تزریقواکسن کرونا نیز بیان داشت: گزارشات متعددی از تخلفات داشتیم اما با بررسی همگی آنها محرز شد که تمامی تزریق‌ها بر اساس سند ملی واکسیناسیون صورت گرفته است. در موردی گزارش شده بود که غسال یک شهری واکسن دریافت کرده و پس از بررسی مشخص شد منطبق بر سند ملی واکسیناسیون عمل شده است یا در مورد دانشجوهای علوم پزشکی هم همین طور بود.

وی با بیان اینکه از روز گذشته نیز جهت افراد بالای ۸۰ سال و تعداد عمده بیماران خاص واکسن دریافت کرده اند، خاطرنشان کرد: درباره ویروس جهش یافته هندی و آفریقای جنوبی در هرمزگان نمی شود اظهار نظر کرد، چون منتظر پاسخ انستیتو پاستور هستیم که تست های ارسال شده تایید هستند یا خیر.