۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-20

به گزارش تازه ترین ها، مجید شیرانی ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جدید بیماری کرونا در استان در بیستمین روز شهریورماه سال ۹۹ عنوان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۰ بیمار با علائم بالینی مشکوک به بیماری کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی سرپایی استان مراجعه داشته‌اند که از این تعداد ۳۸ بیمار با علائم مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی بستری شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۹ مراجعه کننده بیمارستانی با علائم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.
وی بیان کرد: هم اکنون ۱۵۲ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد ۱۰۴ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی ناشی از ابتلاء به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش شده است و مجموع فوتی‌های ناشی از ابتلاء به این بیماری در چهارمحال و بختیاری ۱۹۶ نفر است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۳۶ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش‌های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.