۹ مبتلای دیگر به کرونا در فارس جان باختند/زمان درمان از دست نرود

۹ مبتلای دیگر به کرونا در فارس جان باختند/زمان درمان از دست نرود

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-25

به گزارش تازه ترین ها، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر سه شنبه با حضور در استودیو رسانه علوم پزشکی در جمع خبرنگاران از افزایش موارد نمونه گیری به ۲۷۰ هزار و ۹۵۸ مورد خبر داد که با بررسی این آزمایش‌ها، ۴۷ هزار و ۹۸۸ بیمار مثبت قطعی از ابتدای شیوع بیماری تاکنون شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه از مجموع مبتلایان شناسایی شده تاکنون ۴۴ هزار و ۵۷۶ نفر با بهبودی کامل از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند، این تعداد را معادل ۹۳ درصد مبتلایان عنوان کرد.
او همچنین با ابراز تأسف از مرگ ۹ هم استانی طی روز گذشته تاکنون، افزود: متأسفانه از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۹۰۵ هم استانی در اثر ابتلاء به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه در ادامه با اعلام خبر بستری ۶۱۱ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان، اظهار کرد: از این تعداد حال ۷۱ نفر وخیم گزارش شده که هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
دکتر همتی همچنین به موضوعی نگران کننده برای دست اندرکاران حوزه سلامت استان اشاره کرد و گفت: در مواردی مشاهده شده برخی هم استانی‌ها پس از مراجعه به پزشک خانواده و یا مراکز سرپایی و دریافت برگ ارجاع برای بستری در مراکز درمانی، به موقع اقدام نکرده و متأسفانه زمان مناسب برای درمان را از دست می‌دهند که همین امر موجب تهدید سلامت آنان می‌شود.
او از عموم مردم استان خواست تا به محض دریافت برگ ارجاع، مراجعه به بیمارستان برای بستری را به تأخیر نیندازند.