5 دلیل اصلی خاموش و روشن شدن پکیج و راه حل رفع آن

5 دلیل اصلی خاموش و روشن شدن پکیج و راه حل رفع آن

علت خاموش و روشن شدن پکیج شامل موارد مختلفی می‌شود. اگر شما هم از خاموش و روشن شدن مدام پکیج خود کلافه شده اید و علت آن را نمی‌دانید، پیشنهاد می‌کنیم همراه ما در سامیار سرویس باشید تا در ادامه مقاله به عیب یابی پکیج بپردازیم و شما به پاسخ صحیح و روشنی برسید و در جهت برطرف کردن آن گام بردارید.

مهم‌ترین دلیل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج دیواری

به طور کلی می‌توان گفت که مهم‌ترین علت خاموش و روشن شدن پکیج به دو دلیل کلی تقسیم می‌شود. یکی از این دلایل فشار آب و دیگری خراب شدن قطعات پکیج است که در ادامه به توضیح بیشتری درباره هر یک می‌پردازیم.

علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج

گرفتگی در لوله‌ها

لوله‌ها ممکن است در طی گذشت زمان رسوب بگیرند و مانع از عبور آب شوند که در این شرایط پکیج خاموش می‌شود. حتی ممکن است چیزی درون لوله‌ها گیر کرده باشد که در این شرایط باید لوله‌ها بررسی و تمیز شوند. از طرفی راه خروج دود در پکیج هم اگر در اثر عوامل مختلف مسدود شود، عاملی برای خاموش و روشن شدن پکیج خواهد بود.

اختلال در برد پکیج

ممکن است برد پکیج دچار اختلال شده باشد و به سنسورها هم آسیب وارد کرده باشد. اگر علت خاموش و روشن شدن پکیج خرابی برد باشد، باید در اسرع وقت نسبت به تعمیر آن اقدام کرد.

اختلال در عملکرد پمپ

هنگامی که پمپ به درستی کار نکند، آب در رادیاتور به درستی جریان پیدا نخواهد کرد و در نهایت پکیج خاموش خواهد شد.

 علت خاموش و روشن شدن پکیج

خراب شدن یا تنظیم نبودن الکترود یون

الکترود یون در پکیج وظیفه تشخیص تشکیل شعله را در پکیج به عهده دارد و زمانی که معیوب شده باشد یا تنظیم نباشد، قدرت تشخیص تشکیل شعله را نداشته و دستور روشن شدن پکیج را هم صادر نخواهد کرد. بنابراین علت خاموش شدن پکیج خرابی الکترود یون تشخیص شعله هم خواهد بود.

تجمع هوا در تاسیسات پکیج

هنگامی که در قسمت تاسیسات پکیج هوا جمع شود، به جای آب، هوا وارد رادیاتور پکیج شده و در این جهت، پکیج به سرعت خاموش خواهد شد و علت خاموش و روشن شدن پکیج خواهد بود.
علت خاموش شدن پکیج فرولی مانند سایر انواع پکیج‌ها، شامل موارد گفته شده در بالا می‌شود.

 خاموش و روشن شدن پکیج

علت روشن و خاموش شدن مداوم پکیج ایران رادیاتور

علت خاموش و روشن شدن پکیج ایران رادیاتور موارد مختلفی را دربر می‌گیرد. اگر مسئله جدی باشد باید نسبت به تعمیر پکیج ایران رادیاتور اقدام فرمایید. تعمیر پکیج ایران رادیاتور با کمترین هزینه در تعمیرگاه تخصصی سامیار سرویس انجام می گیرد.

خراب شدن الکترود یون تشخیص شعله

هنگامی که در پکیج ایران رادیاتور یون تشخیص شعله به درستی عمل نکند، قادر به تشخیص تشکیل شعله نبوده و در نتیجه پکیج هم روشن نخواهد شد. باید این مورد در ابتدا بررسی شده و در صورت خرابی، الکترود یون تعویض شود. بنابراین خراب شدن الکترود یون علت خاموش و روشن شدن پکیج خواهد بود.

خراب شدن پرشر سوئیچ هوا

خرابی پرشر سوئیچ هوا از دیگر عواملی است که موجب خاموش و روشن شدن پکیج ایران رادیاتور خواهد شد. در این شرایط ابتدا لازم است تا پرشر مورد بررسی دقیق قرار بگیرد و در صورت خرابی، در اسرع وقت تعویض یا تعمیر شود. علت خاموش و روشن شدن پکیج خراب شدن پرشر سوئیچ می‌تواند باشد.

 علت خاموش و روشن شدن پکیج

گرفتگی مسیر خروجی دود

اگر مسیر خروجی دود در پکیج در اثر رسوب‌گرفتگی یا گیر کردن چیری داخل لوله بگیرد، دود به راحتی قادر به عبور از کانال نبوده و موجب خاموشی پکیج می‌شود. بنابراین باید مسیر لوله مورد بررسی قرار بگیرد و در صورت مشاهده هرگونه گرفتگی، به سرعت پاکسازی شود. علت خاموش شدن و در نتیجه تعمیر پکیج تاچی هم به دلیل گرفتگی مسیر خروجی دود می‌تواند باشد.

خراب شدن NTC پکیج

علت خاموش و روشن شدن پکیج می‌تواند خرابی قطعه NTC باشد که در اثر عوامل مختلف رخ دهد. در صورتی که احتمال خرابی این قطعه را می‌دهید، باید آن را مورد بررسی قرار دهید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

علت خاموش و روشن شدن پکیج

علت روشن خاموش شدن شعله پکیج

خاموش شدن شعله پکیج در اثر عوامل مختلفی رخ می‌دهد. این عوامل شامل موارد زیر می‌شوند:

کاهش میزان آب داخل مدار گرمایش

کمبود آب که در اثر عوامل مختلف رخ می‌دهد، موجب کاهش فشار یا بار دستگاه شده و از روشن شدن پکیج جلوگیری می‌کند.

هوا گرفتن مدار گرمایش

در برخی مواقع ممکن است به دلایل مختلف پکیج به جای آب هوا را وارد مدار گرمایش کند که این مسئله موجب خاموش شدن پکیج می‌شود.

گرفتگی در مدار گرمایش

همان‌طور که قبلا هم توضیح داده شد، مدار گرمایش ممکن است توسط موارد مختلفی موجب گرفتگی شود.

خرابی پمپ سیرکولاتور

علت خاموش و روشن شدن پکیج می‌تواند خرابی پمپ سیرکولاتور باشد که باید به سرعت تعویض شود.

کم بودن فشار گاز پکیج یا ساختمان

کم بودن فشار گاز موجب می‌شود که گاز به مقدار کافی به پکیج نرسد و در نتیجه پکیج روشن نشود.

جوش آوردن پکیج

اگر دمای آب به شدت بالا برود، موجب جوش آوردن پکیج می‌شود و پکیج خاموش خواهد شد.

سوختن فن پکیج

اگر فن پکیج بسوزد، علت خاموش و روشن شدن پکیج خواهد بود.

خرابی الکترود یون

خرابی الکترود یون، برد پکیج، قطعه NTC و پرشر سوئیچ از دیگر عوامل خاموش و روشن شدن پکیج هستند.

منبع ۵ دلیل اصلی خاموش و روشن شدن پکیج و راه حل رفع آن
https://samyarservice.com/%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B4-%D9%88-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%86-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D9%BE%DA%A9%DB%8C%D8%AC/