937 عملیات توسط پلیس برای پاکسازی منطقه شوش

937 عملیات توسط پلیس برای پاکسازی منطقه شوش

                                   
  • تاریخ انتشار : 1399-06-19

به گزارش خبرنگار انتظامی تازه ترین ها؛ سردار حسین رحیمی صبح امروز در حاشیه بازدید از محله شوش، با بیان اینکه بیش از 300 هزار نفر در مناطق شوش، مولوی و هرندی سکونت دارند، اظهار کرد: بیش از یک سال و هشت ماه از شروع طرح پاکسازی این مناطق می‌گذرد.

رئیس پلیس تهران افزود: مقام معظم رهبری در جلسه‌ای از آسیبهای اجتماعی گله کردند و از منطقه شوش نام برده‌اند که ما به سرعت کار را شروع کردیم، بالغ بر یک سال و هشت ماه از طرح پا‌ک‌سازی این مناطق می‌گذرد، پارکهای این مناطق زمانی محل جولانگاه صدها معتاد متجاهر، تزریقی و خرده‌فروشان مواد مخدر بود اما اکنون وضعیت به مراتب بهتر شده است.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های رئیس قوه قضائیه نیز منطقه شوش بود، بالغ بر 937 عملیات کوچک و بزرگ توسط نیروی انتظامی در این منطقه با محوریت پلیس مبارزه با موادمخدر انجام شده، هفته گذشته 20 اوباش را در این منطقه بازداشت کردیم و حدود 150 کیلو موادمخدر از منازل خرده‌فروشان موادمخدر به صورت گرم گرم جمع شد.

این مقام انتظامی ادامه داد: البته شیوع کرونا برای جمع‌آوری این معتادان مشکلاتی ایجاد کرد، اکنون نیز کار غربالگری پس از جمع‌آوری این افراد صورت می‌گیرد اما باید گفت این اقدامات نیاز به اراده جمعی دارد، باید تلاش کنیم تا میزان جذب معتادان متجاهر در مراکز بازپروی افزایش پیدا کند، چند روز پیش با دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر صحبت کردم که وی در این رابطه قول مساعدت دادند.

رحیمی با بیان اینکه اکنون بیش از 20 مسجد در این مناطق فعال شده، در صورتیکه قبلاً غیرفعال بود، گفت: تعداد زیادی روزانه برای دریافت متادون به مراکز D.I.C در این مناطق مراجعه می‌کنند که این مراکز باید به حاشیه شهر منتقل شوند، یکی از خاستگاه‌های اصلی هر خرده‌فروش موادمخدر در این مناطق است و توقع داریم برخی خوابگاه‌ها از این مناطق جمع‌آوری شوند.

رئیس پلیس تهران متذکر شد: با توجه به اینکه ریاست قوه‌قضائیه، دادستان تهران و معاون وی پای کار آمدند، باید سایر دستگاه‌ها نیز همکاری لازم داشته باشند، به طور مثال خانه مخروبه‌ای وجود دارد که 20 سال است معتاد در آن رفت‌وآمد دارد، گاز و برق این منزل و منازل مربوطه قطع شد اما مجدداً در آنها شاهد رفت‌وآمد معتادان هستیم.

وی یادآور شد:حدود 135 منزل با 830 اتاقک در این منطقه، بیش از دو دهه محل مصرف، تزریق موادمخدر شده، این منازل چرا باید مجدداً باز شوند، توقع داریم در این رابطه کمک صورت گیرد تا این منطقه پاکسازی شود.

انتهای پیام/