آخرین وضعیت انتخاب جانشین وزیر ورزش/ پاسخ منفی به یک گزینه جدی

آخرین وضعیت انتخاب جانشین وزیر ورزش/ پاسخ منفی به یک گزینه جدی

به گزارش خبرنگار مهر، پیش بینی‌ها در مورد عمر مدیریت حمید سجادی در وزارت ورزش و جوانان درست از آب درآمد و «آقای دونده» نتوانست این بار به خط پایان برسد و قبل از پایان دوره چهار ساله اش صندلی وزارت را ترک کرد.

وزیر ورزش و جوانان که در ماه‌های اخیر با فشار زیادی از سوی نمایندگان مجلس و منتقدانش برای کناره گیری مواجه بود، بالاخره هفته گذشته تأیید کرد که گزارشی از وضعیت خود را به ابراهیمی رئیسی ارائه کرده و منتظر تصمیم نهایی او برای رفتن از وزارت ورزش است.

حمید سجادی که به عنوان یک چهره ورزشی نتوانست از اهالی ورزش نمره قبولی بگیرد و چندین بار از مجلس کارت زرد دریافت کرد، باید چند ماه قبل از برگزاری بازی‌های آسیایی که یکی از مهمترین رویدادهای پیش روی ورزش ایران است، مسئولیت را به شخص دیگری واگذار کند.

این که چه کسی سرپرست وزارت ورزش می‌شود هنوز مشخص نیست چرا که برخی گزینه‌ها در تلاش برای جلب نظر مثبت رئیس جمهور هستند تا بتوانند جانشین حمید سجادی شوند. در این میان برخی گزینه‌ها به طور مستقیم تلاش می‌کنند و برخی هم دوستان و نزدیکان با نفوذ خود را واسطه کرده اند تا نظر ابراهیم رئیسی را جلب کنند.

از چند ماه قبل و زمانی که زمزمه‌های رفتن حمید سجادی مطرح بود، نام گزینه‌های پرتعدادی برای جانشینی وی مطرح شد که بعد از اعلام استعفای شفاهی او نام این افراد پررنگ‌تر دیده می‌شود.

کیومرث هاشمی یکی از مدیران باسابقه ورزش کشور که معاونت سازمان تربیت بدنی و ریاست کمیته ملی المپیک را در کارنامه دارد، از گزینه‌هایی است که برای حضور در وزارت ورزش و جوانان مطرح است.

محمد پولادگر معاون فعلی ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان یکی دیگر از این گزینه هاست که بی میل نیست جای حمید سجادی را بگیرد. نزدیکان او در تلاش برای جلب رضایت رئیس جمهور هستند اما او هم مثل سایرین صرفاً یک گزینه است.

محمد آخوندی عضو فعلی شورای شهر تهران و مدیرکل سابق اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت ورزش دیگر گزینه حضور در این وزارتخانه است. محسن منصوری معاون اجرایی ریاست جمهوری یکی از اصلی ترین گزینه‌هایی بود که از او به عنوان جانشین حمید سجادی نام برده می‌شد اما خبرنگار مهر کسب اطلاع کرد برای حضور وی در این مسئولیت مخالفت‌هایی صورت گرفته و شانس سرپرست شدنش به حداقل رسیده است.

در این مورد گفته می‌شود سردار سید محمد حاج آقا میر رئیس سابق سازمان ورزش شهرداری تهران که از نزدیکان محمدباقر قالیباف هم هست، به جمع گزینه‌های حضور در وزارت ورزش اضافه شده است.

همه این گزینه‌ها در شرایطی برای حضور در وزارت ورزش مطرح شده اند که حمید سجادی همچنان در مسئولیت خود حضور دارد و برای تعیین تکلیف نهایی اش منتظر تصمیم سیدابراهیم رئیسی است.