آخرین وضعیت راه‌ها| بارش برف در جاده‌های 13 استان/ 2 کشته بر اثر تصادف اتوبوس

آخرین وضعیت راه‌ها| بارش برف در جاده‌های 13 استان/ 2 کشته بر اثر تصادف اتوبوس

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ با ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز گذشته شاهد بارش باران، برف، کاهش دما همراه با وزش باد شدید در استانهای شمالی، مرکزی و نیمه غربی کشور هستیم.

درحال حاضر نیز برف در برخی از محورهای استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، لرستان، همدان، قزوین، البرز، تهران و مازندران و باران در برخی از محورهای استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، مرکزی و قم در حال بارش است.

پلیس راهور ضمن توصیه به رانندگانی که در این شرایط جوی قصد سفر دارند اعلام کرده که آمادگی لازم برای رانندگی را در شرایط بارندگی را داشته باشند، از آنها خواسته مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده‌ها، احتیاط بیشتر و رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند.

همچنین اطمینان از آماده بکار بودن خودرو در شرایط مذکور، سالم بودن برف‌پاک‌کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سیستم گرمایش خودرو قبل از سفر در این شرایط بسیار ضروری است.
 
به گفته سرهنگ احمد شیرانی؛ رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور، عدم رعایت این توصیه‌ها در ایام بارندگی، منجر به یک فقره تصادف فوتی در ساعت 8:35 صبح امروز در جاده بستان‌آباد ـ تبریز در استان آذربایجان شرقی شده است.

در این حادثه، یک دستگاه اتوبوس “مان” به علت تخطی از سرعت مطمئنه ار جاده خارج شده و بر اثر آن، دو نفر از 23 سرنشین این اتوبوس که به مقصد شبستر در حال حرکت بود، فوت کردند.

از ساعت ۱۱ امروز محور اسالم به خلخال به علت به علت کولاک شدید و نبود ایمنی بصورت موقت مسدوده شده و محور شهداد به نهبندان و خرم‌آباد پلدختر به علت عملیات عمرانی کماکان مسدود و سایر مسیر های اصلی و مواصلاتی کشور باز و تردد بصورت روان در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم