‏آغاز‬ به کار رسمی مرکز آموزش فدراسیون جهانی تکواندو در ایران

‏آغاز‬ به کار رسمی مرکز آموزش فدراسیون جهانی تکواندو در ایران

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هادی ساعی رئیس فدراسیون تکواندو کشورمان که به دعوت رسمی «کوکی وان» و به منظور حضور در مراسم پنجاهمین سالگرد تأسیس مرکز جهانی کوکی‌وان راهی کره جنوبی شده بود، ضمن دیدار و گفتگو با «لی دونگ سوپ» رئیس جدید این مرکز، تفاهمنامه همکاری را به امضا رساند.

بر اساس این تفاهمنامه، ایران به صورت رسمی کار خود را به عنوان مرکز جهانی کوکیوان آغاز می‌کند و کشورمان در ۳ بخش آزمون، مسابقات و آموزش شناخته خواهد شد؛ ضمن اینکه کلیه امور را از طریق مرکز جهانی کوکیوان در ایران پیگیری خواهد نمود.

شایان ذکر است که مرکز آموزش جهانی، «کوکی وان» فروردین ماه سال جاری و با حضور مسئولان ارشد این مرکز در تهران، در محل فدراسیون تکواندو افتتاح شد که دنبال آن جهت آغاز به کار رسمی مرکز در تمامی سطوح از جمله آزمون، مسابقات و آموزش از طریق مرکز کوکیوان مستلزم امضا تفاهم نامه همکاری بود.

در همان زمان پیش نویس تفاهمنامه فوق تهیه و به توافق طرفین رسید، ولی امضا آن به انتخاب رئیس جدید این مرکز موکول شد که در نهایت، هادی ساعی پس از حضور در مراسم سالگرد تاسیس مرکز جهانی کوکی وان و رایزنی با «لی دونگ سوپ» موفق به امضا این تفاهمنامه شد.

بر همین اساس مربیان، داوران و تکواندوکاران کشورمان بدون صرف هزینه سفر به کشورهای دیگر می‌توانند از امکانات مرکز آموزش فدراسیون جهانی، در تهران بهره مند شود.

همچنین تکواندوکاران سایر کشورها نیز می‌توانند در دوره‌های آموزشی این مرکز در تهران، حضور پیدا کنند.

منبع : مهر