آغاز تامین مالی نخستین فیلم سینمایی از طریق بازار سرمایه

آغاز تامین مالی نخستین فیلم سینمایی از طریق بازار سرمایه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل بازار سرمایه ایران، نشست خبری رونمایی از روش نوین تامین مالی جمعی نخستین فیلم سینمایی از طریق فرابورس، امروز (یکشنبه) با حضور عارف علیقلی پور دبیر کارگروه تامین مالی جمعی فرابورس، علی عمیدی مدیرعامل سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری کارن کراد و علی طلوعی، تهیه‌کننده در محل مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد.

در این نشست، عارف علیقلی پور «با اشاره به راه‌اندازی بازار تامین مالی جمعی اظهار کرد: تاکنون مجموعه‌هایی که بتوانند شفافیت را بپذیرند و مدل اقتصادی را نیز مدنظر قرار دهند، به بیانی دیگر، بازگشت سرمایه را به عنوان یک اصل بپذیرد، تعداد کمی از پروژه‌ها را در بر می‌گرفت. اما فیلم سینمایی «بخارست» با پذیرش اصل شفافیت و بازگشت سرمایه، در این مسیر گام نهاد.

دبیر کارگروه تامین مالی جمعی شرکت فرابورس ایران با اشاره به دغدغه‌های پیرامون بازگشت سرمایه در این بازار تصریح کرد: طی یک سال و نیم عمر بازار تامین مالی جمعی، تمامی سرمایه‌ها بازگشت داده شده است و امید می‌رود که در حوزه سینما نیز چنین اتفاقی رخ دهد.

وی با اشاره به فیلم سینمایی بخارست، اذعان کرد: انتخاب این فیلم، انتخاب هوشمندانه‌ای بود. چرا که این فیلم از یک مرحله عبور کرده که کار را برای سکوی تامین مالی جمعی، سرمایه‌پذیر و ناظر آسان‌تر کرده است.

علیقلی پور با بیان اینکه سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد از جمله سکوهای پیشگام در این بازار است، اظهار امیدواری کرد: امید می‌رود با موفقیت در این رخداد، آغازی برای تامین مالی جمعی در حوزه صنعت سینما رقم بخورد.

برای نخستین بار در ایران، سکوی تامین مالی جمعی کارن کراد با همکاری موسسه تصویرگستر نبراس از روش نوین تامین مالی جمعی در حوزه صنایع خلاق، هنر و سینما بهره برده است.

فیلم سینمایی «بخارست» به عنوان نخستین طرح متقاضی تامین مالی جمعی در این حوزه معرفی شده است که جذب سرمایه آن از طریق سکوی کارن انجام می‌شود و عموم مردم امکان مشارکت در تامین سرمایه این طرح را دارند.

منبع : مهر