آغاز ثبت‌نام اولیه انتخاب خودروهای وارداتی جانبازان از فردا

آغاز ثبت‌نام اولیه انتخاب خودروهای وارداتی جانبازان از فردا

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت، با اشاره به آغاز ثبت‌نام اولیه خودرو وارداتی جانبازان اعلام کرد: جانبازان مشمول دریافت خودروهای وارداتی می‌توانند جهت اطلاع از نوع خودروهای وارداتی عرضه‌شده و انتخاب آن از فردا به سایت Janbazan.saleauto.ir مراجعه و خودرو موردنیاز خود را تعیین کنند. این مرحله صرفاً جهت پایش درخواست جانبازان برای برنامه‌ریزی واردات و زمان‌بندی تحویل خودرو است.

وی افزود: بر اساس ماده ۱۷ آئین‌نامه اجرایی بند (و) تبصره (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ و تکالیف مترتب به قانون فوق از چهارشنبه به مدت ۹ روز جانبازان می‌توانند با مراجعه به سایت مذکور نوع خودروی خود را انتخاب کنند.

بر همین اساس و به منظور جلوگیری از ازدحام و بروز ایجاد نواقص فنی احتمالی نمایش خودروها در سه مرحله انجام می‌پذیرد. در روزهای چهارم و پنجم بهمن‌ماه جانبازان ۷۰ درصد ویژه امکان انتخاب خودرو دارند. در روزهای ششم و هفتم بهمن‌ماه سایر جانبازان ۷۰ درصد خودروهای خود را انتخاب خواهند کرد و در نهایت روزهای هشتم و نهم بهمن‌ماه نیز جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد می‌توانند به سایت مراجعه کنند و خودروهای وارداتی خود را مشاهده و انتخاب کند.

همچنین به منظور جلوگیری از هرگونه اجحاف از حقوق جانبازان روزهای ۱۰، ۱۱ و ۱۲ بهمن مجدداً سامانه برای کلیه جانبازان واجد شرایط باز و چنانچه جانبازی از ثبت‌نام جامانده یا قصد ویرایش دارد این امکان فراهم است تا اقدام کند.

ضیغمی در این رابطه عنوان کرد: تعیین سقف انتخاب خودرو توسط جانبازان بر اساس فهرست ارائه‌شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران بوده و وزارت صنعت معدن و تجارت هیچ دخل و تصرفی در آن ندارد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: با توجه به اینکه تمام خودروهای نمایش داده شده دارای کف درخواست بوده و چنانچه حدنصاب خودرو تکمیل نشود به جانباز اطلاع‌رسانی می‌شود تا خودرو دیگری را انتخاب کند، لذا انتخاب خودرو هیچ‌گونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد شرکت‌های واردکننده صرفاً زمانی ایجاد می‌شود که با جانبازان قرارداد منعقد کند.