آغاز همکاری فدراسیون‌های تنیس و ورزش‌های دریایی و ساحلی

آغاز همکاری فدراسیون‌های تنیس و ورزش‌های دریایی و ساحلی

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا شجیع سرپرست فدراسیون ورزش‌های دریایی و ساحلی با اشاره به آغاز همکاری با فدراسیون‌های دارای ورزش‌های ساحلی گفت: امروز با آغاز لیگ تنیس ساحلی کیش، شاهد آغاز عصر جدیدی در این رشته ورزشی هستیم و توافقات بسیار خوبی برای برگزاری رویدادهای تنیس ساحلی در اقصی نقاط کشور بویژه جزیره زیبای کیش انجام شده است.

شجیع با اشاره به پیشنهاد این فدراسیون مبنی بر برگزاری مسابقات جایزه بزرگ تنیس ساحلی در اسفندماه در جزیره کیش گفت: خوشبختانه این پیشنهاد از سوی فدراسیون تنیس مورد پذیرش قرار گرفته و اسفندماه و همزمان با مسابقات بین المللی فیوچرز، شاهد برگزاری جایزه بزرگ تنیس ساحلی در جزیره کیش خواهیم بود.

وی همچنین از تدوین طرحی جامع برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی ساحلی برای سراسر کشور خبر داد و افزود: ورزش‌های ساحلی دارای زیرساخت‌های بسیار ارزان و در دسترس هستند که می‌توانند به طیف وسیعی از ورزش‌های ساحلی پاسخ دهند. از این رو به دنبال تدوین طرحی برای احداث زمین‌های ساحلی در سراسر کشور و حتی استان‌های بدون دریا و ساحل هستیم تا این ظرفیت را در سراسر کشور فعال کنیم.

داود عزیزی رئیس فدراسیون تنیس هم با اشاره به اینکه تأسیس فدراسیون ورزش‌های ساحلی و دریایی به شتاب توسعه تنیس ساحلی کمک کرده است گفت: با هماهنگی‌های انجام شده به دنبال اعزام تیم ملی تنیس ساحلی برای اولین بار به بازی‌های ساحلی بالی هستیم و امیدواریم با حمایت کمیته ملی المپیک این مهم محقق شود.

عزیزی در خاتمه از برگزاری مسابقات تنیس فیوچرز در جزیره کیش خبر داد و افزود: تا کنون ۲۳۳ تنیس باز از ۳۹ کشور ثبت نام کرده‌اند و این ثبت نام تا پنج شنبه ۲۷ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.