آقامیرزایی: رقیب قویتر می خواهم/ نیاز به اردوی متمرکز دارم

آقامیرزایی: رقیب قویتر می خواهم/ نیاز به اردوی متمرکز دارم

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم اختتامیه رقابت های لیگ قایقرانی عصر امروز جمعه یازدهم خردادماه در سالن همایش های هتل المپیک تهران برگزار شد.

علی آقا میرزایی قایقران المپیکی کشورمان در این مراسم در مورد وضعیت تمرینی خود برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس بیان کرد: تمریناتم را انجام می‌دهم اما هنوز اردوی متمرکز نداریم. آقای سهرابیان تلاش می‌کند تا پایان خرداد همراه با تیم رویینگ به کازان روسیه برویم و اردویی را آنجا داشته باشیم.

وی که برای دومین مرتبه راهی بازیهای المپیک خواهد شد گفت: برای من مهم این است که رقیب تمرینی قوی‌تری از خود داشته باشم و تمایل داشتم که به ازبکستان بروم و با رقیب ازبکستانی ام تمرین کنم اما ازبکستان در کشور بلغارستان اردو دارد، مسئله منتفی است. حالا قرار است به روسیه بروم و تلاش می‌کنم آنجا با یک رقیب سرسخت‌تر از خودم رقابت کنم چون روس‌ها قوی هستند. خوب است آنجا رقیب تمرینی خوبی برایم پیدا شود.

آقا میرزایی در پاسخ به این پرسش که چقدر قرار است متفاوت‌تر از المپیک توکیو در المپیک ۲۰۲۴ پاریس ظاهر شود؟ تصریح کرد: من در المپیک توکیو به شرایط بدنی خوبی داشتم و رکوردهایم در حد فینال B بود. در نظر دارم که بهتر از المپیک توکیو نتیجه بگیرم.

ملی پوش قایقرانی ایران در پاسخ به این پرسش که شرایط فکر می‌کند شرایط برای او المپیکی است یا خیر؟ تاکید کرد: در حال حاضر نه، اردوی متمرکز نیاز دارم و مهمتر از آن رقیب تمرینی خوب می‌خواهم. در شش، هفت سال گذشته این مسئله خیلی به من آسیب زد چون با نفر دوم ایران حدود ۱۰ ثانیه فاصله داشتم و و نداشتن رقیب تمرینی خیلی می‌تواند در کار من تاثیر بگذارد. من نیاز به یک رقیب تمرینی قوی دارم که بتواند از لحاظ روانی و بدنی من را تحت فشار قرار دهد.

پاروزن المپیکی کشورمان خاطرنشان کرد: فدراسیون قایقرانی امسال شاهکار کرد و توانست در المپیک و پارالمپیک هفت سهمیه بگیرد بنابراین نیاز است که وزارت ورزش و جوانان توجه ویژه‌ای به این فدراسیون داشته باشد. تا رییس فدراسیون هم حمایت بیشتری داشته تا اردوهای منظم خارجی داشته باشیم و چون ما نمی‌خواهیم که صرفاً در المپیک شرکت کننده باشیم و فقط به المپیک برویم و همه چیز تمام شود بلکه ما دنبال گرفتن نتیجه هستیم.

آقامیرزایی در پاسخ به این پرسش به حقوق خود را از کمیته ملی المپیک دریافت کرده است یا خیر گفت: ۱۲۵ میلیون تومان تا اردیبهشت واریز کرده‌اند و برای سه ماه آینده راه نیز واریز خواهند کرد.